Przejdź do głównej zawartości

Pora chudych myszy - Wojciech Bauer

Pora chudych myszy Wojciecha Bauera to trzymający w napięciu thriller. Pełen mroku i tajemnicy.

Akcja w dużej mierze toczy się pod ziemią, w jednej ze śląskich kopalni. Pewnego dnia zostaje tam zabita młoda inżynier. Na teren kopalni wkracza prokurator…



Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości nie będzie miał łatwego zadania. Załoga kopalni to dość hermetyczna grupa, która nie tylko w pracy trzyma się razem, ale i poza nią. Śledztwo wikła się coraz bardziej i bardziej. Prokurator nie jest w stanie złapać mordercy. Ma za mało śladów i dowodów.

Prosi o pomoc człowieka z ciemną przeszłością, który ma być jego wtyczką w kopalni. Obecnie pracuje jako detektyw, więc praca pod przykrywką nie stanowi dla niego tajemnic. Jako specjalista BHP zjeżdża do kopalni wraz z załogą. Ma za zadanie zbliżyć się do górników i uzyskać istotne dla śledztwa informacje. Za pomocnikiem prokuratora rusza jednak inny morderca, działający na zlecenie mafii człowiek, który ma zlikwidować detektywa.

Pora chudych myszy to mroczny i pełen tajemnicy thriller, którego końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Oprócz dobrze skonstruowanej fabuły książka jest także świetnie osadzona w górniczych realiach.


Bardzo dziękuję Wydawnictwom Videograf SA za egzemplarz książki do recenzji.



Wojciech Bauer – pisarz, debiutował w 1991 roku powieścią fantasy Wieża Życia. W roku 2005 wydał powieść Ayantiall. W 2007 ukazała się jego kolejna powieść Zapach trzciny.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.