Przejdź do głównej zawartości

Tajemnica zaginionej kotki - Beata Sarnowska

Tajemnica zaginionej kotki, autorstwa Beaty Sarnowskiej, to najnowsza propozycja dla młodszych czytelników, którzy samodzielnie czytają i czują już głód nowych, ekscytujących opowieści.

Kamila ma jedenaście lat, razem ze swoją przyjaciółką Zuzą opiekuje się kotką swojej sąsiadki. Właśnie trwają wakacje i obowiązek opieki nad zwierzęciem jest dla dziewczynek wspaniałym sposobem na nudę. Przez nieuwagę Kamili i Zuzi kotka znika, a przerażone opiekunki wszczynają poszukiwania.Poszukiwania Teosi, to początek przygody i emocjonującej zabawy, w którą zostają włączeni przyjaciele dziewcząt. Bowiem, ktoś podsuwa dzieciom tajemnicze listy ze wskazówkami, gdzie i jak mają szukać zaginionego pupila sąsiadki.

Beata Sarnowska napisała świetną książkę dla dzieci wchodzących w wiek dojrzewania. Nie tylko zapewnia im rozrywkę, ale dzięki dobrze skonstruowanej i pomysłowej fabule, pokazuje im, jak można ciekawie spędzać czas i zdobywać wiedzę.  Wisienką na torcie jest zaskakujące dla młodego czytelnika zakończenie, które… pokazuje, że nie taki rodzic straszny, jak go malują.

Tajemnica zaginionej kotki jest pełna zagadek i łamigłówek, które bohaterowie muszą rozwikłać za pomocą wszelkich pomocy naukowych i książek. Dodatkowo, poznają topografię swojego miasta, jego historię oraz zabytki, jakie w tym mieście się znajdują.

Dla mnie, ta pozycja, to świetne i błyskotliwe połączenie przyjemności czytania, zabawy i nauki. Polecam wszystkim, którzy szukają mądrej i wartościowej lektury dla swoich dzieci.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości oraz Wydawnictwu Skrzat za egzemplarz książki do recenzji.


Beata Sarnowska - współautorka opowiadań w zbiorze: Kryminalny Olsztyn. Koszary oraz powieści dla dzieci Tajemnica zaginionej kotki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym. 

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.