Przejdź do głównej zawartości

#prawdziweobliczeraju : Trzy Pytania do Tanyi Valko

Miłość na Bali, to druga, po Okruchach raju, książka z serii „Azjatycka saga” autorstwa Tanyi Valko. Bohaterkami Miłości na Bali są, znane z „Arabskiej Sagi”, Dorota i Marysia. W Miłości na Bali poznajemy ich dalsze losy.

 Zanim opowiem o samej książce zapraszam do przeczytania trzech odpowiedzi na zadane przeze mnie, Tanyi Valko, pytania. Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za przekazanie pytań Autorce. Podziękowania kieruję, także, do Tanyi Valko za poświęcenie uwagi moim pytaniom.
Domowa Księgarnia : Jak Pani myśli, skąd bierze się, takie zachłyśnięcie atmosferą i życiem na Bali przez osoby wychowane w Kulturze Zachodu? Pewien rodzaj uproszczonego myślenia o tamtym rejonie świata? Mam głównie na myśli obcokrajowców, którzy jadą tam właściwie bez merytorycznego przygotowania, mając w głowie jedynie rajskie krajobrazy a przychylność tubylców wobec turystów biorą za stan faktyczny, zupełnie zapominając o ogromnych różnicach kulturowych.

Tanya Valko : Azja to inny świat, inna mentalność i kultura. Ich uśmiech na twarzy i uniżone ukłony bierzemy za służalczość, która przecież każdemu się podoba. Jednak za tą maską niejednokrotnie kryją się problemy, cierpienie i ból, którego oni nie ukazują światu. 

DK : Jak dobrze przygotować się do wizyty na Bali? Od czego zacząć? Udajemy się, przecież nie tylko na plażę, ale i w podróż do świata innej kultury, wiary i mentalności. 

T. V. : Przede wszystkim trzeba myśleć o zdrowiu i jeśli mamy słabą kondycję lub przewlekłe choć zaleczone choroby to nie pchajmy się do Azji, w której regionalnych zaraz jest całe mnóstwo. Należy też zastanowić się, czy tropikalny klimat jest dla nas do zniesienia.

DK : Jakich rad udzieliłaby Pani osobom planującym wyjazd w charakterze pracownika w tamtym rejonie świata? Czy uważa Pani, że wyjeżdżać tam nie powinny osoby bez przygotowania merytorycznego?

T. V. : Przede wszystkim trzeba przestudiować umowę o pracę z doradcą, który zna region i sytuację tam panującą. W umowie powinno się znaleźć wysokie ubezpieczenie zdrowotne, w tym ewakuacja medyczna za granicę oraz opłata za wynajem domu czy apartamentu, które są w Indonezji bardzo drogie. Jeśli jedziemy z rodziną, to musimy dostać ubezpieczenie również na nią i zwrot kosztów, przynajmniej częściowy, za międzynarodową szkolę dla dzieci, która kosztuje krocie. Można by tak wiele wymieniać. Najlepiej skontaktować się z kimś, kto tam już mieszka i np. pracuje w danej firmie. Recenzja książki znajduje się tutaj, wkrótce pojawi się możliwość wygrania egzemplarza Miłości na Bali

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Stulecie Winnych. Tom 3. Ci, którzy wierzyli - Ałbena Grabowska

Stulecie Winnych Ci, którzy wierzyli to trzeci tom sagi opowiadający dalszą część losów rodziny Winnych. Po raz kolejny spotkanie z tą wielopokoleniową, dużą, ciepłą i kochającą się rodziną jest niemałym wzruszeniem dla czytelnika. W trzecim tomie towarzyszymy Winnym od początku lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku aż do chwili obecnej. Powoli, z nostalgią żegnamy najstarszych przedstawicieli rodziny, którzy odchodząc z ziemskiego świata ufają, że ich bliskich czeka szczęśliwsze życie, niż im przypadło w udziale.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.