Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z 2016

Szczęśliwego Nowego Roku!

Drodzy Czytelnicy, Życzę Wam zdrowia, radości i sukcesów w nadchodzącym 2017 Roku! źródlo: pixabay

Sylwestrowe i noworoczne promocje książkowe!

źródło: pixabay Halo, halo! Czy ktoś ma ochotę poczytać w Sylwestra i Nowy Rok? Mam dla Was kilka propozycji za... grosze!

Beczka miodu i łyżka dziegciu - rok 2016 w pigułce

źródło: pixabay Mijający rok był bardzo pracowity. Blog powiększał swoje zasięgi. Starał się podążać wytyczoną wcześniej ścieżką.  Jednak najbardziej cieszy mnie fakt, że tak wielu ludzi tu zagląda.  Prawda jest taka, że bez Was istnienie tego miejsce nie ma sensu. Bardzo się cieszę, że tu jesteście! ZAPRASZAM NA PODSUMOWANIE ROKU.

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety - Swietłana Aleksijewicz

źródło: Wydawnictwo Czarne Reportaż białoruskiej dziennikarki czytałam etapami. Jego wstrząsający przekaz był tak trudny do „strawienia” za jednym zamachem, że przerwy w lekturze były po prostu koniecznością. Aleksijewicz opisała kilkanaście historii kobiet, które w trakcie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, w odruchu patriotyzmu, zgłosiły się do walki za swoją ojczyznę.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

  źródło: pixabay Drodzy Czytelnicy, Życzę Wam zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.   Mam nadzieję, że dla każdego z Was będzie to czas odpoczynku i radości. Do "przeczytania" już 28 grudnia ;-)

WEEKENDOWE PROMOCJE - Czytaj bez wychodzenia z domu!

źródło: pixabay O tej porze roku i w tych warunkach atmosferycznych wiele czasu spędzamy w domu. Przy obecnym stanie techniki możemy  kupować książki i czytać do woli, bez wychodzenia z domu.  Na przykład powieści od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. W gronie ich autorów są między innymi Gayle Forman , Renata Kosin , Iwona Banach czy   Małgorzata Gutowska-Adamczyk . Z kolei  wielbiciele biografii zatopią się w lekturze historii o życiu Ireny Jarockiej , Wandy Chotomskiej czy Magdaleny Zawadzkiej oraz jej koleżanki po fachu - Anny Dymnej .

Święta dzieci z dachów - Mårten Sandén, Lina Bodén

źródło: Wydawnictwo Zakamarki Święta dzieci z dachów to mądra i ciepła opowieść dla dzieci od około piątego roku życia, którym rodzice chcą uświadomić, czym naprawdę są święta spędzone z tymi, których kochamy. Historia  zawiera w sobie przesłanie przypominajające o ponadczasowych wartoścach, tak bardzo zepchniętych obecnie na margines codziennego życiowego biegu.

Entropia - Maroš Krajňak

źródło: Książkowe Klimaty Drugi tom tak zwanej trylogii łemkowskiej bardzo mnie zaskoczył... Po lekturze Carpathi  byłam przekonana, że wiem czego mogę się spodziewać w kolejnym tomie.

Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem - Piotr Kitrasiewicz

źródło: Wydawnictwo MG Ciekawi Was Druga Wojna Światowa? Ale nie jesteście w stanie przebrnąć przez żadną pozycję historyczną, bo usypiacie po przeczytaniu dziesięciu stron? Mam coś dla Was! 

EBOOK NA MIKOŁAJKI czyli MEGA PROMOCJE TYLKO D0 6 GRUDNIA!!!

źródło: pixabay Chcielibyście sprawić sobie lub komuś  SUPER PREZENT na Mikołajki? Oto lista genialnych promocji na książki w formie ebook ! W zestawieniu, między innymi: Kubryńska, Socha , Wilczyńska, Pruska, Błażejowski , Schmandt,  Osęka , czy Bonda. W promocji są także ebooki ze wszystkich pólek czytelniczych, nawet NOWOŚCI .

Siekiera - Ludvik Vaculik

źródło: Stara Szkoła Ludvik Vaculik był ważną postacią w życiu kulturalnym i politycznym Czechosłowacji. Świat zapamiętał go jako autora Manifestu "Dwóch tysięcy słów", w którym Vaculik sprzeciwił się polityce władz . Jednak najważniejsze, co zostało nam po pisarzu, to jego powieści.  Poza pisaniem Ludvik Vaculik zajmował się także działalnością wydawniczą.

Pax - Sara Pennypacker

źródło: Wydawnictwo IUVI Zdecydowałam się na lekturę książki pod wpływem porównań jej treści do słynnego i legendarnego Małego Księcia . Przyznam, że mnie zaintrygowały. Choć wydały się też trochę niedorzeczne. Pax to historia przyjaźni. Przyjaźni pięknej, lokalnej i absolutnie bezwarunkowej. Relacji, która, jeśli już się wydarzy, jest relacją najsilniejszą i najważniejszą z możliwych.

Jak zbudować samochód? Techniczna historyjka - Martin Sodomka

źródło: Prószyński i S-ka Pamiętacie serię książek dla dzieci powyżej siódmego roku życia- Techniczna historyjka ? Wzbudziła nie tylko mój zachwyt, ale też wielu z Was. W księgarniach pojawiłą się kolejna część z tej fantastycznej serii.

Za rok o tej porze - Monika Sawicka

źródło: Replika Za rok o tej porze to kontynuacja książki Dobrze, że jesteś . Tym samym, autorka sprawiła prezent swoim wiernym czytelniczkom, nakreślając dalsze losy Kornelii.  Kornelia, młoda kobieta po przejściach, wciąż stara się iść przez życie z podniesioną głową. Jej sercem wciąż targa cała masa emocji. Nadal rozpaczliwie poszukuje oparcia, zrozumienia i troski.

Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi - Jakub Skworz, Przemysław Liput

Publikacja Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi powstała z myślą o kreowaniu edukacji prawnej skierowanej do najmłodszych czytelników.  źródło: PmQ sp. z o.o Książeczkę stworzoną przez Jakuba Skworza i Przemysława Liputa mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam na blogu.

Marcelina i Twierdza Wspomnień - Izabela Skorupka

źródło: Wydawnictwo Axis Mundi Po raz kolejny przekonałam się, że literatura skierowana do dzieci i młodzieży, wydawana w naszym kraju, ma się doskonale. Kilka miesięcy temu poznałam Marcelinę. Rezolutną, zakochaną w książkach i przygodach jedenastolatkę. Jej perypetie opisane w książce Marcelina i Pamięć Przodków była dla mnie świetną lekturą.

TOP 20 PREZENTÓW KSIĄŻKOWYCH

źródło: Pixabay Idealne trafienie w gust Twoich bliskich!  Najlepsza lista prezentów dla małych i dużych.

Lata rozłąki - Nina Willner

źródło: Prószyński i S-ka Zastanawialiście się kiedyś, jak różniło się życie Niemców zamieszkujących RFN od egzystencji tych mieszkających w NRD?  Różniło się wszystkim. Od sposobu myślenia, po zaopatrzenie sklepów. Wspólna była tylko tęsknota za bliskimi. Krewnymi, braćmi i siostrami mieszkającymi „po tamtej stronie” muru.

Tajemnica więzienia - Karl Martin Widmark

źródło: Wydawnictwo Zakamarki Tajemnica więzienia to już dwudziesta trzecia książka z cyklu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, opowiadająca o przygodach dwójki dzielnych, małych detektywów. Lasse i Maja to ulubieńcy młodych czytelników. Są sprytni, bystrzy i bardzo odważni. Udało im się rozwikłać już niejedną zagadkę i niejednego opryszka wsadzić do więzienia.

Doris ma dość - Pija Lindenbaum

źródło: Wydanictwo Zakamarki Doris ma dość to świetna propozycja czytelnicza dla trzylatków i troszkę starszych dzieci oraz ich rodziców. Uczy i daje do myślenia. Szczególnie dorosłym.

Dom czwarty - Katarzyna Pużyńska

źródło: Prószyński i S-ka Każde śledztwo prowadzone przez policjantów z Lipowa oznacza dla mnie cienie pod oczami i stan totalnego zmęczenia. Znużenie? Ależ skąd! Po raz siódmy już sięgnęłam po kolejną książkę Katarzyny Puzyńskiej z ogromną ekscytacją i zaciekawieniem.

Ślady - Jakub Małecki

źródło: Wydawnictwo Sine Qua Non To niebezpieczna lektura. Wielowątkowa opowieść o złożoności ludzkiego losu, której przekaz wzbudzi w Was ogromny niepokój. Niepokój, złość. Być może będziecie ją negować. Jakub Malecki, obiecujący prozaik młodego pokolenia, autor docenionego przez krytyków i czytelników Dygotu powraca z nową książką.

Ostatni Pielgrzym - Gard Sveen

źródło: Media Rodzina Ostatni Pielgrzym to kolejna kryminalna odsłona skandynawskiej literatury. Kto czyta moje wpisy regularnie wie, że częściej kręcę nosem niż chwalę autorów ze Skandynawii. Tym razem skusiłam się z powodu wątku dotyczącego Drugiej Wojny Światowej. Jednego z moich ulubionych. I muszę przyznać, że nie żałuję.

Serce z bibuły - Karolina Wilczyńska

źródło: Czwarta Strona Serce z bibuły pióra Karoliny Wilczyńskiej to czwarta część sagi Stacja Jagodno , która właśnie trafiła do księgarń. Czterotomowa opowieść o kobietach, pełna radości i smutków dnia codziennego, od jakiegoś czasu pozwala rzeszom czytelniczek przenieść się do świata, w którym same chciałyby żyć. Życie w Jagodnie płynie swoim rytmem. Wieś wciąż jest świadkiem różnych zakrętów losu. Tym razem główną bohaterką wydarzeń staje się Jadwiga.

W Krakowie, w dzień targowy...

źródło: Domowa Księgarnia Dla mnie wizyta w Halach Expo, podczas Krakowskich Targów Książki, to już długoletnia tradycja. Przez lata, jako mała dziewczynka, przychodziłam na tę imprezę z rodzicami. Przez te wszystkie lata z małego czytelnika przeobraziłam się w świadomego pożeracza książek. Na dokładkę zostałam blogerem książkowym.

Inna podróż - Lotta Olsson

źródło: Wydawnictwo Zakamarki Orzesznica i Mrówkojad to para wiernych przyjaciół. Są razem na dobre i na złe. Choć czasem mają siebie dosyć, nigdy nie myślą o zakończeniu swojej znajomości. Lotta Olsson stworzyła wprost wymarzoną parę przyjaciół, która dzięki nadanym im cechom ludzkim bawi przedszkolaki i starsze dzieci. 

Czy warto odwiedzać Targi Książki?

źródło: pixabay Czy w dobie Internetu i prężnie działających księgarni internetowych warto odwiedzać takie miejsca?

Pomelo podróżuje - Ramona Bădescu

źródło: Wydawnictwo Zakamarki Pomelo podróżuje to kolejna książeczka z serii o przygodach różowego słonia Pomelo. Ramona Bădescu w unikatowy sposób połączyła minimalizm słowa z jego maksymalnym i jak najbardziej wartościowym przekazem.

Otulone ciemnością - Hanna Greń

źródło: Wydawnitwo Replika Otulone ciemnością Hanny Greń to narracja pełna tajemnicy, niedomówień i zaskakujących zwrotów akcji. Swoich stałych czytelników autorka przyzwyczaiła już do tego, że jej kryminalne historie to połączenie świata przestępczego z zazębiającą się z nią policyjną codziennością. Obie te płaszczyzny są pełne brutalności, rynsztokowego języka i twardych reguł gry, którym nie powinno się przeciwstawiać.

Irlandzkie łąki. Mieć odwagę, by marzyć. Tom I - Susan Anne Mason

źródło : Dreams Irlandzkie łąki. Mieć odwagę, by marzyć. Tom I to osadzona w realiach początku dwudziestego wieku powieść o miłości i dojrzewaniu. Brianna i Colleen O’Leary to córki zamożnego irlandzkiego imigranta, który emigrując do Stanów Zjednoczonych postawił sobie za cel podniesienie statusu I znaczenia swojego nazwiska.

Jesień magii - Dorota Wieczorek

źródło: Wydawnictwo Skrzat Dorota Wieczorek, autorka książek fantasy dla młodzieży powraca z oryginalną powieścią.   Jesień magii to historia nastoletniej Mallory, w której życiu dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Ma wrażenie, że jej ojciec coś przed nią ukrywa a sny, które śni są tak naprawdę rzeczywistością, która się spełnia.  Nie wie jeszcze, że te nocne wizje są przepustką do innego świata, którego jest integralną częścią.

Liliowe dziewczyny. Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbrück - Martha Hall Kelly

źródło: Prószyński i S-ka Liliowe dziewczyny. Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbrück to historia częściowo oparta o prawdziwe postaci. Caroline Ferriday i Herta Oberheuser to osoby, które w okresie wojny i tuż po niej znalazły się po dwóch stronach barykady. Jedna należała do Zwycięzców, druga zaliczała się do Przegranych. Ich historie posłużyły autorce do stworzenia ich książkowych odpowiedników o tych samych nazwiskach.

Podczas czytania burczy mi w brzuchu!

źródło: pixabay Dzisiejszy post będzie trochę z przymrużeniem oka. Opowiem o trzech książkach. Każda z nich jest inna, ale wszystkie zostały poświęcone miłości i kuchni. Ostatnimi czasy zapanowała moda na powieści miłosno- kulinarne. Dlatego wybrałam dla Was trzy powieści poświęcone życiu, miłości i gotowaniu.

Wandzia Węszynos i cienie z doliny - Agnieszka Urbańska

żródło: Wydawnictwo Skrzat Wandzia Węszynos, bardzo dociekliwa mała detektyw, powraca w kolejnej odsłonie swoich perypetii.  Autorka przygód tej rezolutnej kilkulatki również nie daje powodów do rozczarowania. Wykreowana przez nią postać emanuje energią, zaraża optymizmem i zachęca nasze dzieci do czytania.

Żywopłot - Dorit Rabinyan

źródło: Smak Słowa Czy w dzisiejszych czasach możliwa jest miłość bez przyszłości? Miłość bezwarunkowa, szczera i namiętna, jednak niemogąca trwać otwarcie i w pełni zakwitnąć? Żywopłot Dorit Rabinyan to pięknie napisana współczesna powieść miłosna. 

Śnieżny wędrowiec - Elisabeth Herrmann

źródło : Prószyński i S-ka Śnieżny wędrowie c Elisabeth Herrmann to drugi tom o perypetiach zawodowych młodej policjantki, której specjalnością jest wścibianie nosa w nie swoje sprawy i nie swoje śledztwa. Pierwszy tom – Wioska morderców – był dla mnie momentem odkrycia, że niemieckie kryminały mogą być o wiele lepsze od tych skandynawskich.

Królik iluzjonista i festiwal sztuk magicznych - Patricia Geis

źródło: Wydawnictwo IUVI Królik iluzjonista i festiwal sztuk magicznych to bardzo sympatyczna książka dla dzieci, która wprowadza je w świat iluzji.  Rozbudza ich ciekawość, prowokuje do wspólnej zabawy.

Pol Pot. Pola śmierci - Philip Short

źródło: Prószyński i S-ka Pol Pot. Pola śmierci to jedna z moich najciekawszych i najtrudniejszych lektur ostatnich miesięcy. Philip Short stworzył wieloformatową, niebywale szczegółową analizę życia oraz czynów Pol Pota, kambodżańskiego dyktatura, którego postępowanie i ideologia z tym związana, do dziś budzą zdumienie oraz strach.

Kuchnia miłości - Fritzi Paul

źródło: Prozami Kuchnia miłości to historia miłości do życia, drugiego człowieka i jedzenia. Napisana w lekkim tonie, idealna na chłodne jesienne wieczory. Powieść jest idyllicznym obrazem życia na włoskiej prowincji, gdzie wszelkie problemy bledną, a smak chleba i innych potraw sprawia, że czujemy się spokojni i radośni.

Aleksandra - Osyp Nazaruk

źródło: Wydawnictwo MG Aleksandra autorstwa Osypa Nazaruka to zbeletryzowana opowieść o życiu Rokosolany, słowiańskiej konkubiny, a następnie żony Sulejmana Wspaniałego. Opierając się na wiedzy historycznej i wszelkich dostępnych źródłach Nazaruk wykreował postać Rokosolany odpowiadającej wyobrażeniom współczesnych. Tchnął w Aleksandrę żywego ducha. Przypisał jej myśli, słowa i uczynki.

Galopem do gwiazd - Agata Widzowska

źródło: Wydawnictwo Dreams Galopem do Gwiazd Agaty Widzewskiej to świetnie napisana historia dla dzieci o przyjaźni i zaufaniu. Jest to mój pierwszy kontakt z twórczością autorki, choć to nie pierwsza książka o koniu Szogunie i grupie przyjaciół, to moja styczność z książką była bardzo udana.

Sieroce pociągi - Christina Baker-Kline

źródło: Czarna Owca Sieroce pociągi to zajmująca opowieść o przeszłości i teraźniejszości. Bez względu na wiek i płeć czytelnik poszukujący mądrych wartościowych książek, znajdzie w niej wszystko, co jest dla niego ważne.  Christina Baker-Kline napisała historię oparta na losach osób, które naprawdę podróżowały „sierocymi pociągami” przez Stany Zjednoczone, na początku XX wieku. Udało jej się napisać opowieść interesującą, pokazującą nam całą paletę barw, jakimi mieni się ludzkie życie.

Immunitet - Remigiusz Mróz

źródło: Czwarta Strona Remigiusz Mróz zdążył już przyzwyczaić czytelników do regularnego zapełniania ich regałów swoimi kolejnymi książkami. Immunitet , czwarta część z bestsellerowej serii, poświęcona sądowym zmaganiom Chyłki i Oryńskiego, trafiła właśnie na księgarskie półki. Ilekroć sięgam po nowy tom o tym nietuzinkowym prawniczym duecie, zastanawiam się czy autor nie spadnie z wysokiego konia, na którego był uprzejmy się wspiąć, rozpoczynając tę znakomitą serię. Po raz kolejny muszę powiedzieć, że moje obawy okazały się nieuzasadnione.

Miłosna kareta Anny J. - Janina Lesiak

żródło: Wydawnictwo MG Janina Lesiak zachwyciła mnie swoją prozą za sprawą jej debiutu pod tytułem Wspomnienie o Cecylii smutnej królowej . Już wtedy czułam, że na polskim rynku wydawniczym pojawił się ktoś interesujący, oferujący, nam czytelnikom, dawkę naprawdę dobrej prozy. Nie inaczej jest z drugą powieścią pióra tej autorki.

Moje książkowe powroty

źródło: pixabay Czy macie na swoich regałach książki, do których bardzo lubicie powracać? Ja mam. Trzy pozycje, które, w zależności od nastroju lub tego, co dzieje się w moim życiu, zawsze poprawiają mi humor i dają wielką radość lektury.

Mniej złości, więcej miłości - Natalia Sońska

Debiuty bywają różne. Od spektakularnych, przez niedoskonałe, aż po kompletne katastrofy. Pierwsza książka Natalii Sońskiej, Garść pierników, szczypta miłości , wzbudziła we mnie ciepłe uczucia. Debiut nie był może doskonały, ale idealnie wpisywał się w okres bożonarodzeniowy, kiedy to książka trafiła do księgarń. Teraz, autorka powraca z kontynuacją losów swoich bohaterów. Mniej złości, więcej miłości jest historią o niespełnionym uczuciu, które wydaje się być niezrealizowane z winny jednej ze stron.

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Nie ma tego złego - Katarzyna Żak

źródło: Czwarta Strona Nie ma tego złego to kolejna książka z serii Z babeczką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona. Główną bohaterką książki jest dwudziestokilkuletnia Zuzanna, która w wyniku życiowych perturbacji zmuszona jest wrócić do rodzinnego miasteczka.

Mężczyźni z różowym trójkątem - Heinz Heger

źródło: Ośrodek Karta Mężczyźni z różowym trójkątem to nie tylko zapis wspomnień człowieka, który z powodu swojej orientacji seksualnej został uwięziony w niemieckim obozie koncentracyjnym.  To także próba przywrócenia pamięci wielu osobom o odmiennej orientacji seksualnej, którzy, albo zginęli zamęczeni przez Nazistów, albo nigdy, mimo ocalenia, nie odważyli się opowiedzieć swojej historii.

Nowy początek przy alei Rothschildów - Stefanie Zweig

źródło: Wydawnictwo Marginesy Proza Stefanie Zweig urzeka mnie za każdym razem swoją starannością, płynnością i ciepłem. Czterotomowa saga o rodzinie Sternbergów jest historią, do której będę powracać jeszcze nie raz. Czwarty i ostatni tom sagi, ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Marginesy.