Przejdź do głównej zawartości

Zagubiony autobus - John Steinbeck

Zagubiony autobus autorstwa Johna Steinbecka to powieść, która powstała w Stanach Zjednoczonych, w latach czterdziestych dwudziestego wieku.

John Steinbeck to uznany pisarz amerykański, który w swojej twórczości ukazuje w doskonały sposób wielowymiarowość ludzkiego charakteru. Ten amerykański Laureat Literackiej Nagrody Nobla napisał książkę, która po tylu latach nie traci na wartości.


Zagubiony autobus to historia ludzi, którzy znaleźli się w pojeździe jadącym z Rebel Corners do San Juan de la Cruz. Każdy z bohaterów pochodzi z innej warstwy społecznej, ma inne usposobienie, pragnienia i marzenia. 

Steinbeck stworzył ze swoich bohaterów wielobarwną ludzką mozaikę, która jest doskonałym przykładem różnorodności i przeciwieństw, które wzajemnie ze sobą koegzystują.

Książka amerykańskiego pisarza przybliża czytelnikowi nie tylko ludzkie pragnienia i namiętności, ale i pokazuje, jak zróżnicowane i bardzo ciekawie skonstruowane było społeczeństwo amerykańskie lat czterdziestych dwudziestego wieku. Dzięki lekturze poznajemy obywateli USA tamtego okresu z ich wadami i zaletami.

Co ciekawe, Steinbeck opisuje swoich bohaterów w taki sposób, że jesteśmy nastawieni na poznanie i zrozumienie każdego z osobna. W stosunku do żadnego z nich nie jesteśmy w stanie wystosować jedynie negatywnych zarzutów.

Proza Johna Steinbecka jest prozą niosącą uniwersalne przesłanie, które mimo upływu lat nie traci na wartości. Zmieniają się krajobrazy, zmienia się świat, ale ludzie wciąż są tacy sami. Pełni uczuć i pasji.



Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki książki. 



John Steinbeck – amerykański pisarz. Laureat Literackiej Nagrody Nobla. Autor książek: Złota Czara, Pastwiska Niebieskie, Kasztanek, Nieznanemu bogu, Tortilla Flat, W niepewnym boju, Myszy i ludzie, Długa dolina, Grona gniewu, Morze Corteza, Księżyc zaszedł, Ulica Nadbrzeżna, Zagubiony Autobus oraz kilku innych.

Komentarze

  1. Wstyd się przyznać, ale nie czytałam żadnej książki autora :( Planuję w tym roku, choć trochę się obawiam, bo z klasyką mam trochę na bakier.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja wieki temu "Tortilla Flat", ale chyba za młoda byłam, bo niewiele z niej wyniosłam :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.