Przejdź do głównej zawartości

Ofiara - Pierre Lemaitre

Ofiara jest ostatnim tomem trylogii opowiadającym o pracy i życiu komisarza Camille’a Verhoeven’a, autorstwa Pierre’a Lemaitre’a.

Tom trzeci i ostatni zamyka wszystkie dotychczasowe wątki, o których wcześniej czytając poprzednie tomy, nie pomyślano, ze nie zostały zamknięte. Komisarz Verhoeven rozwiązuje zagadkę napadu na sklep jubilerski. Ofiarą przestępstwa jest jego bliska znajoma, z którą Camille jest osobiście, mocno związany.


Ofiara jest najbardziej bliskim i osobistym spotkaniem z Verhoeven’em. To głównie on rozwiązuje zagadkę napadu. To on zdobywa nowe poszlaki i tropy. Przez samotną walkę ze złem napędza sobie kłopotów i naraża się przełożonym, czego jednak nie zrobi się dla bliskiej sobie osoby.

Dla mnie jednak, trzeci tom jest najsłabszy. Owszem, znajduję w nim tajemnicę i wartką akcję, ale rozwiązanie zagadki nasuwa mi się bardzo wcześnie i właściwie samo. Brakuje mi w Ofierze elementu kompletnego zaskoczenia.

Nie mniej jednak, trzy spotkania z komisarzem Camille’m Verhoeven’em będę wspominać bardzo dobrze. O całej trylogii będę pamiętać, jak o opowieści kryminalnej na bardzo wysokim poziomie.



  
Pierre Lemaitre – francuski pisarz i scenarzysta. Autor takich książek jak: Alex, Do zobaczenia w zaświatach, Ofiara, Suknia ślubna, Zakładnik, Koronkowa robota.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.