Przejdź do głównej zawartości

Zaklinaczki - Mariola Zaczyńska

źródło: Prószyński i Ska
Zaklinaczki to zaskakująco dobra historia obyczajowa, która wciągnie niejedną z Was.

Historia przyjaźni trzech kobiet, które borykają się z triadami codziennego życia, została napisana zręcznie, z rozmyłem i w taki sposób, by każda z nas znalazła w niej coś dla siebie.

Bohaterkami książki są trzy kobiety – Gabi, Izyda oraz Ewa. Każda z nich jest na innym etapie życia. Mają też różne charaktery i upodobania. 


Spotkały się już jako osoby dorosłe, z bagażem różnych doświadczeń. Dzieli je wszystko, a łączy przyjaźń. Uczucie, cenne, a jednocześnie trudne do zdefiniowania i przybierające często zaskakujące formy.

Powieść porusza wiele różnych tematów, począwszy od miłości, zdrady, dzieci, a na polityce skończywszy. 

Ta wciągająca i życiowa (jeśli można tak powiedzieć) historia życia trzech bohaterek, będzie przyjemna lekturą na letnie dni. Albo na poprawę nastroju.




Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i Ska za egzemplarz książki do recenzji.






Mariola Zaczyńska – dziennikarka, pisarka, aktywnie działa na rzecz praw zwierząt.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.