Przejdź do głównej zawartości

Ostre przedmioty- Gillian Flynn

Ostre przedmioty Gillian Flynn miały być pasjonującym thrillerem z zagmatwaną tajemnicą. Niestety, okazały się tanią historyjką ze zbyt dużym zagęszczeniem skrzywionych emocjonalnie bohaterów.

Historia głównej bohaterki zamiast współczucia i zaciekawienia wywołuje politowanie i żal, że… w ogóle została wymyślona. Generalnie tytuł tej książki należałoby zmienić na „Rodzinna psychopatia”. 


Na domiar złego ta książka jest bardzo zła pod względem warsztatowym. Sztuczne dialogi, płytcy bohaterowie. Generalnie miałko i bez polotu.

Jeśli autorka obrała sobie za cel, obrzydzenie mi prowincji Stanów Zjednoczonych, to akurat to, doskonale jej się udało. W jej historii amerykańska prowincja oraz jej mieszkańcy są niewykształceni, ograniczeni, okaleczeni emocjonalnie i pogrążeni po szyję w bagnie beznadziei i szarości życia codziennego.

Rozwiązanie zagadki jest tak dziwne, a co najgorsze przewidywalne już na półmetku książki, a jeśli tak się dzieje, to znaczy, że z fabułą jest bardzo źle. I właściwie, to tyle, co można napisać o tej pozycji. Jaka treść, taka recenzja.




Gillian Flynn – amerykańska publicystka telewizyjna i pisarka. Jest autorką trzech powieści: Ostre przedmioty, Mroczny zakątek i Zaginiona dziewczyna

Komentarze

  1. To jest właśnie to , widzisz na okładce slogan typu "Najlepszy kryminał roku" i właściwie już powinna się zapalić czerwona lampka, bo mam wrażenie, że teraz takie "zapewnienie" znajdziemy na co drugiej książce. Kryminały i thrillery są wśród moich ulubionych gatunków i strasznie nie lubię się zawodzić... :(
    /Pozdrawiam,
    Szufladopółka

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.