15 grudnia 2020

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google
Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu?


Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

EMPIKźródło: empik

Dla kogo?


Dla starszych i młodszych. Dla tych, co lubią tradycyjną formę zakupu, a estetyczna forma karty/bonu będzie dla nich dodatkowym atutem. Idealne dla cioci, wujka, kuzynki, kuzyna lub Rodziców.

Opis produktu:    


W Empiku mamy do dyspozycji dwa rodzaje kart podarunkowych - Kartę prezentową empik oraz Ekartę Prezentową. Obie karty są ważne przez okres 12 miesięcy od daty zakupu. Można się nimi posługiwać wielokrotnie, aż do wyczerpania środków znajdujących się na karcie. W każdej chwili możemy sprawdzić na stronach empik, ile pieniędzy znajduje się na karcie. Obie karty to karty „na okaziciela”, co oznacza, że można przekazać je dowolnej osobie.

Różnice pomiędzy kartami z oferty Empiku:


Karta prezentowa empik to bon towarowy w formie elektronicznej upoważniający do zakupu dowolnych towarów (książki, ebooki, artykuły papiernicze, płyty i inne) w sieci empik.  Zakupy można realizować zarówno w salonie tj. sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Może mieć wartość 25, 50, 100 złotych lub też zostać doładowana dowolną kwotą wskazaną przez klienta, przy czym minimalna kwota to 20 złotych. Kartę można zakupić we wszystkich salonach empik.

Ekarta Prezentowa jest ograniczona w swoim działaniu. Jest niczym innym jak kodem alfanumerycznym.  Zamawiając taką kartę otrzymamy, po prostu, odpowiedni kod na nasz adres email. Możemy go wysłać konkretnej osobie pocztą elektroniczną, bądź wydrukować. Karta może mieć wartość 25, 50, 100 złotych lub tez może być doładowane dowolną kwotą wskazaną przez klienta, przy czym minimalna kwota to 20 złotych. Zakupu ekarty można dokonać jedynie na stronach empiku poprzez ten formularz: tutaj .Za jej równowartość zakupimy wszystkie towary z asortymentu sklepu.  Kartę mogą zamówić tylko firmy w większych ilościach.


Zalety kart z salonów Empik:


Możliwość kikakrotnego użytku karty, możliwość sprawdzenia salda na karcie, roczny okres ważności karty.

Wady kart z salonów Empik:


Zakup online - forma zakupu online przeznaczona jest dla firm i est możliwa jedynie przy zakupie 20 kart o minimalnej wartości 20 złotych.  Po mniejszą ilość trzeba wybrać się do jednego z salonów.

Realizacja – termin otrzymania kart zakupionych w sklepie internetowym nie ma ram czasowych. Pracownicy sklepu kontaktują się w celu ustalenia terminu realizacji.

OCENA: 3 / 5


KSIĘGARNIA Gandalf.com.pl  

Dla kogo?


Dla młodych lub aktywnych w Internecie. Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a estetyczna forma karty jest im obojętna. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:


Księgarnia Gandalf oferuje nam BONY PREZENTOWE GANDALF w postaci tradycyjnej oraz w formie elektronicznej.  Mają równowartość 30, 50, 100, 150 złotych. W ramach zakupów, przy użyciu karty podarunkowej, możemy wybierać towary z szerokiego asortymentu Gandalfa (książki, ebooki, artykuły papiernicze i inne). Zakupy z użyciem bonu NIE są jednorazowe. Jeśli przy pierwszych zakupach nie wykorzystamy całej kwoty, możemy to zrobić przy okazji kolejnych. Bon jest kartą „na okaziciela”, podobnie jak w przypadku dużych sieci księgarskich. Są ważne przez rok od daty zakupu. Bony można zakupić TUTAJ.

Różnice pomiędzy produktami z oferty BONY PREZENTOWE GANDALF:


Bon internetowy – wysyłany jest na Twoje konto email. Drukujesz i wkładasz do koperty.

Bon tradycyjny – bon w formie karty jest do Ciebie wysyłany poprzez wybranego przez Ciebie przewoźnika – poczta, kurier, możesz też idebrać go osobiście w Łodzi.

Zalety oferty Gandalfa:


Kupujesz za pomocą kilku kliknięć. Nie ma górnych limitów zakupu kart. Wybierasz najdogodniejszą dla Ciebie formę zakupu. Łatwa i szybka droga zakupu online. 

Wady oferty Gandalfa:


Na stronach księgarni nie ma informacji o okresie ważności bonów. Trzeba pytać obsługę sklepu.

OCENA: 5 / 5Virtualo


 

Dla kogo?


Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a ebooki to ich najnowsze odkrycie lub już od dawna korzystają z czytników. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:


Serwis Virtualo.pl oferuje nam opcję zakupu vouchera prezentowego. Voucher jest ważny przez 90 dni od daty zakupu. Mamy dwie opcje do wyboru:

Opcja pierwsza - płacimy za konkretny, wybrany produkt z oferty w opcji „na prezent”, a wybrana przez nas osoba, otrzymuje na swój adres email informacje, w formie pdf, dotyczące sposobu pobrania w formie elektronicznej książki, audiobooka lub egzemplarza prasowego. Kup TUTAJ.

Opcja druga – wybieramy w opcji „na prezent” voucher prezentowy w postaci "doładowanie punktów Virtualo"(kup doładowanie  TUTAJ. Za określoną kwotę wykupujemy konkretną liczbę punktów. Za te punkty osoba obdarowana pobiera sobie produkty odpowiadające równowartości otrzymanych punktów. Kwoty doładowania są bardzo zróżnicowane i zamykają się w kwocie od 5 do 850 złotych. W sumie aż jedenaście dostępnych, możliwych doładowań.

Zalety oferty Virtualo:


Szybki zakup bez wychodzenia z domu. Nie marnujemy papieru. Szeroki wybór doładowań.

Wady oferty Virtualo:


By odebrać otrzymane w prezencie doładowanie, trzeba zarejestrować się i założyć konto w serwisie Virtualo. Nie wszystkim może to odpowiadać.

OCENA: 5 / 5


Księgarnia TaniaKsiążka.pl

  


Dla kogo?

Dla młodych lub aktywnych w Internecie. Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a estetyczna forma karty jest im obojętna. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:

Księgarnia TaniaKsiążka oferuje nam TanioKsiążkowy Bon Podarunkoww postaci tradycyjnej oraz w formie elektronicznej.  Mają równowartość 30, 50, 100, 150 , 200 i 500 złotych. W ramach zakupów, przy użyciu bonu podarunkowego, możemy wybierać towary z szerokiego asortymentu TaniejKsiążki  (książki, ebooki, artykuły papiernicze i inne). Zakupy z użyciem bonu NIE są jednorazowe. Jeśli przy pierwszych zakupach nie wykorzystamy całej kwoty, możemy to zrobić przy okazji kolejnych. Bon jest kartą „na okaziciela”, podobnie jak w przypadku dużych sieci księgarskich. Są ważne przez rok od daty zakupu. Bony można zakupić TUTAJ.

Różnice pomiędzy produktami z oferty TanioKsiążkowy Bon podarunkowy:

Bon internetowy – wysyłany jest na Twoje konto email. Drukujesz i wkładasz do koperty.

Bon tradycyjny – bon w formie karty jest do Ciebie wysyłany poprzez wybranego przez Ciebie przewoźnika – poczta, kurier.

Zalety oferty  TaniejKsiążki:

Kupujesz za pomocą kilku kliknięć. Nie ma górnych limitów zakupu kart. Wybierasz najdogodniejszą dla Ciebie formę zakupu. Łatwa i szybka droga zakupu online.

Wady oferty TaniejKsiążki:

Nie widzę :-)

OCENA: 5 / 5


Bonito.pl


źródło: bonito.pl

Dla kogo?


Dla młodych lub aktywnych w Internecie. Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a estetyczna forma karty jest im obojętna. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:


Karty upominkowe oferowane przez bonito są kartami na okaziciela. Mają nominały 25, 50 oraz 100 zł. Karta upominkowa jest ważna przez rok od zakupu. Można ją kupić TYLKO w Punktach Odbioru Zamówień Księgarni Bonito. Lista punktów jest dostępna na www.bonito.pl. Karta upominkowa jest kartą jednorazowego użytku.

Zalety oferty Bonito:


Kupujesz za pomocą kilku kliknięć. Nie ma górnych limitów zakupu kart. W dodatku czekają na nas naprawdę przystępne ceny.

Wady oferty Bonito:


Brak możliwości zakupu kart online. Kupujesz kartę w punkcie Bonito, by korzystać z niej drogą elektroniczną. Karty można użyć tylko raz.


OCENA 3 / 5

Uwaga:

Z artykułu wykresliłam sugestie dotyczące cen. W wyniku pandemii niestety ceny są wszędzie wysokie.  Obecnie za bony kupimy mniej, jednak w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo naszych bliskich , ebony wydają się być najlepszym prezentem w grudniu 2020.


Udanych zakupów Wam życzę :-)

9 komentarzy:

 1. Uważam, że to bardzo dobry pomysł na prezent - łatwo i miło go można spożytkować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygrywa Gandalf ponieważ jest najbardziej przystępny cenowo , a jego bony łatwo kupić.
   Dla ebooków najlepszą ofertę ma Virtualo - jedenaście doładowań vouchera prezentowego.

   Usuń
 2. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę pamiętać że karta upominkowa EMPIK nie jest aktywna od pierwszych zakupów które się wykona przy jej użyciu ale od momentu zakupu samej karty upominkowej, także jeśli zapomni się ją wykorzystać w czasie 12 miesięcy od zakupienia pieniądze przepadają. Moim zdaniem o wiele lepiej jest kupić normalny prezent zamiast ryzykować stratę pieniędzy. No chyba ze mamy pewność ze obdarowana osoba od razu wykorzysta kartę. Bardzo słabo ze strony empiku że daje na wykorzystanie karty tylko 12 miesięcy, nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 5. 38 year old Structural Engineer Mordecai Capes, hailing from Victoria enjoys watching movies like Private Parts and Urban exploration. Took a trip to Redwood National and State Parks and drives a Ram. zobacz tutaj teraz

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam do sprzedania dom w Sanoku. Sprzedaję go tanio. Zadzwoń do mnie teraz. nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. prawnik rzeszów - Jesteśmy prawnik-rzeszow.biz, kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się pytać.

  OdpowiedzUsuń