21 listopada 2017

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja!

źródło: google
Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu?


Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

EMPIK


Dla kogo?


źródło: empik.com
Dla starszych i młodszych. Dla tych, co lubią tradycyjną formę zakupu, a estetyczna forma karty/bonu będzie dla nich dodatkowym atutem. Idealne dla cioci, wujka, kuzynki, kuzyna lub Rodziców.

Opis produktu:


W Empiku mamy do dyspozycji dwa rodzaje kart podarunkowych - Kartę prezentową empik oraz Ekartę Prezentową. Obie karty są ważne przez okres 12 miesięcy od daty zakupu. Można się nimi posługiwać wielokrotnie, aż do wyczerpania środków znajdujących się na karcie. W każdej chwili możemy sprawdzić na stronach empik, ile pieniędzy znajduje się na karcie. Obie karty to karty „na okaziciela”, co oznacza, że można przekazać je dowolnej osobie.

Różnice pomiędzy kartami z oferty Empiku:


Karta prezentowa empik to bon towarowy w formie elektronicznej upoważniający do zakupu dowolnych towarów (książki, ebooki, artykuły papiernicze, płyty i inne) w sieci empik.  Zakupy można realizować zarówno w salonie tj. sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Może mieć wartość 25, 50, 100 złotych lub też zostać doładowana dowolną kwotą wskazaną przez klienta, przy czym minimalna kwota to 20 złotych. Kartę można zakupić we wszystkich salonach empik oraz na stronie www.empik.com.

Ekarta Prezentowa jest ograniczona w swoim działaniu. Jest niczym innym jak kodem alfanumerycznym.  Zamawiając taką kartę otrzymamy, po prostu, odpowiedni kod na nasz adres email. Możemy go wysłać konkretnej osobie pocztą elektroniczną, bądź wydrukować. Karta może mieć wartość 25, 50, 100 złotych lub tez może być doładowane dowolną kwotą wskazaną przez klienta, przy czym minimalna kwota to 20 złotych. Zakupu ekarty można dokonać jedynie na stronach empiku poprzez ten formularz: https://www.empik.com/karty-prezentowe/zamow. Za jej równowartość zakupimy wszystkie towary z asortymentu sklepu.


Zalety kart z salonów Empik:


Możliwość kikakrotnego użytku karty, możliwość sprawdzenia salda na karcie, roczny okres ważności karty.

Wady kart z salonów Empik:


Zakup online - forma zakupu online jest możliwa jedynie przy zakupie 20 kart o minimalnej wartości 20 złotych.  Po mniejszą ilość trzeba wybrać się do jednego z salonów.

Realizacja – termin otrzymania kart zakupionych w sklepie internetowym nie ma ram czasowych. Pracownicy sklepu kontaktują się w celu ustalenia terminu realizacji.

OCENA: 3 / 5


KSIĘGARNIA Gandalf.com.pl


źródło: gandalf.com.

Dla kogo?


Dla młodych lub aktywnych w Internecie. Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a estetyczna forma karty jest im obojętna. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:


Księgarnia Gandalf oferuje nam BONY PREZENTOWE GANDALF w postaci tradycyjnej oraz w formie elektronicznej.  Mają równowartość 30, 50, 100, 150 złotych. W ramach zakupów, przy użyciu karty podarunkowej, możemy wybierać towary z szerokiego asortymentu Gandalfa (książki, ebooki, artykuły papiernicze i inne). Zakupy z użyciem bonu NIE są jednorazowe. Jeśli przy pierwszych zakupach nie wykorzystamy całej kwoty, możemy to zrobić przy okazji kolejnych. Bon jest kartą „na okaziciela”, podobnie jak w przypadku dużych sieci księgarskich. Są ważne przez rok od daty zakupu. Bony można zakupić na www.gandalf.com.pl

Różnice pomiędzy produktami z oferty BONY PREZENTOWE GANDALF:


Bon internetowy – wysyłany jest na Twoje konto email. Drukujesz i wkładasz do koperty.

Bon tradycyjny – bon w formie karty jest do Ciebie wysyłany poprzez wybranego przez Ciebie przewoźnika – poczta, kurier, możesz też idebrać go osobiście w Łodzi.

Zalety oferty Gandalfa:


Kupujesz za pomocą kilku kliknięć. Nie ma górnych limitów zakupu kart. Wybierasz najdogodniejszą dla Ciebie formę zakupu. Łatwa i szybka droga zakupu online. W dodatku czekają na nas przystępne ceny, niższe niż w dużych sieciach księgarskich.

Wady oferty Gandalfa:


Na stronach księgarni nie ma informacji o okresie ważności bonów. Trzeba pytać obsługę sklepu.

OCENA: 5 / 5MATRAS


źródło: matras.pl

Dla kogo?


Dla starszych i młodszych. Dla tych, co lubią tradycyjną formę zakupu, a estetyczna forma karty będzie dla nich dodatkowym atutem. Idealne dla cioci, wujka, kuzynki, kuzyna lub Rodziców.


Opis produktu:


Karta prezentowa z tej sieci, podobnie jak w przypadku empiku, jest kartą „na okaziciela”, ważną przez okres 12 miesięcy. Karta ma następujące nominały: 25, 50, 100 złotych. Może też być doładowana kwotą od 25 do maksymalnie 500 złotych. Problem pojawia się jednak, kiedy ktoś obdaruje nas kartami 2x 50zł. Jeśli w takim przypadku dokonujemy zakupu w sklepie internetowym musimy dokonać dwóch osobnych zamówień. Karty prezentowe dzielą się na dwa rodzaje – karta z kodem pin oraz karta bez kodu pin. W dowolnym momencie możemy sprawdzić saldo karty na www.matras.pl


Różnice w produktach oferowanych przez Matras:


Karta prezentowa z PINEM - kartą można opłacić zakupy zarówno na stronach www.matras.pl jaki i w księgarniach stacjonarnych.

Karta prezentowa bez PINU - kartą można płacić za zakupy tylko w księgarniach stacjonarnych Matras


Wady oferty od MATRAS:


Kartę można kupić i aktywować wyłącznie w sklepie stacjonarnym, a potwierdzeniem aktywacji jest nota księgowa. Karty są kartami jednorazowego użytku.


OCENA: 2 / 5Virtualo


źródło: virtualo

Dla kogo?


Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a ebooki to ich najnowsze odkrycie lub już od dawna korzystają z czytników. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:


Serwis Virtualo.pl oferuje nam opcję zakupu vouchera prezentowego. Voucher jest ważny przez 90 dni od daty zakupu. Mamy dwie opcje do wyboru:

Opcja pierwsza - płacimy za konkretny, wybrany produkt z oferty w opcji „na prezent”, a wybrana przez nas osoba, otrzymuje na swój adres email informacje, w formie pdf, dotyczące sposobu pobrania w formie elektronicznej książki, audiobooka lub egzemplarza prasowego. Kup tutaj.

Opcja druga – wybieramy w opcji „na prezent” voucher prezentowy w postaci "doładowanie punktów Virtualo"(kup doładowanie tutaj). Za określoną kwotę wykupujemy konkretną liczbę punktów. Za te punkty osoba obdarowana pobiera sobie produkty odpowiadające równowartości otrzymanych punktów. Kwoty doładowania są bardzo zróżnicowane i zamykają się w kwocie od 5 do 850 złotych. W sumie aż jedenaście dostępnych, możliwych doładowań.

Zalety oferty Virtualo:


Szybki zakup bez wychodzenia z domu. Nie marnujemy papieru. Szeroki wybór doładowań.

Wady oferty Virtualo:


By odebrać otrzymane w prezencie doładowanie, trzeba zarejestrować się i założyć konto w serwisie Virtualo. Nie wszystkim może to odpowiadać.

OCENA: 5 / 5Bony Podarunkowe księgarń internetowych Wydawnictwa Helion


źródło: Grupa Helion

Dla kogo?


Dla młodych lub aktywnych w Internecie. Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a estetyczna forma karty jest im obojętna. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów. Szalonych odkrywców i pasjonatów, dziwaków- hobbystów.

Opis produktu:


Bony podarunkowe z tej oferty mogą być realizowane w następujących miejscach: ebookpoint.pl (ebooki, audiobooki),  helion.pl (literatura informatyczna), onepress.pl (książki dla biznesu), sensus.pl (poradniki psychologiczne), septem.pl (literatura poradnikowa), editio.pl (książki dla wymagającego czytelnika), dlabystrzakow.pl (książki z różnych dziedzin dla osób chcących poszerzać swoje kwalifikacje), bezdroza.pl/ (podróże, turystyka), edukacja.helion.pl (podręczniki edukacja), michelin.pl (przewodniki, mapy), videopoint.pl (kursy online), NASBI.pl (internetowa wypożyczalnia specjalistycznych ebooków), OSBI.pl (internetowa wypożyczalnia ebooków popularnych), zlotemyśli,pl (ebooki motywacyjne).

Bony prezentowe mają wartość odpowiednio 50, 100, 150, 250 złotych. Są bonami kilkakrotnego użytku. Przesyłane są do kupującego drogą elektroniczną, krótko po zaksięgowaniu zapłaty. Oznacza to, że jeśli zrobicie zakupy przed weekendem lub w trakcie możliwe jest, że bon dotrze do Was dopiero we wtorek w kolejnym tygodniu.


Zalety oferty Księgarń Grupy Helion:


Bon nie ma terminu ważności.


Wady oferty Księgarń Grupy Helion:


Warunkiem koniecznym do wykorzystania bonu jest założenie konta w jednej z księgarń należącej do grupy. Bon można wykorzystać tylko w jednej księgarni należącej do Grupy Helion.


OCENA: 4,5 / 5ArtKomiks.pl

źródło: artkomiks.pl

Dla kogo?


Dla kochających komiksy i wszystko, co z tym związane. Tu nie ma żadnych podziałów, ta miłość nie wybiera ;-)

Opis produktu od ArtKomiks


Galeria ArtKomiks proponuje bon na zakupy internetowe w wysokości 200, 500 i 1000 zł. Bony są bonami wielokrotnego użytku i mają ważność przez 90 dni od daty zakupu. Można je zakupić na stronach Galerii Artkomiks .

Wady oferty ArtKomiks:


Dostępne tylko w InternecieDla niektórych osób chcących Was obdarować może to być problem.


OCENA: 4,5 / 5Bonito.pl


źródło: bonito.pl

Dla kogo?


Dla młodych lub aktywnych w Internecie. Dla tych, co lubią elektroniczną formę zakupu, a estetyczna forma karty jest im obojętna. Idealne dla sióstr, braci i kuzynów.

Opis produktu:


Karty upominkowe oferowane przez bonito są kartami na okaziciela. Mają nominały 25, 50 oraz 100 zł. Karta upominkowa jest ważna przez rok od zakupu. Można ją kupić TYLKO w Punktach Odbioru Zamówień Księgarni Bonito. Lista punktów jest dostępna na www.bonito.pl. Karta upominkowa jest kartą jednorazowego użytku.

Zalety oferty Bonito:


Kupujesz za pomocą kilku kliknięć. Nie ma górnych limitów zakupu kart. W dodatku czekają na nas naprawdę przystępne ceny.

Wady oferty Bonito:


Brak możliwości zakupu kart online. Kupujesz kartę w punkcie Bonito, by korzystać z niej drogą elektroniczną. Karty można użyć tylko raz.


OCENA 3 / 5Udanych zakupów Wam życzę :-)

2 komentarze:

 1. Uważam, że to bardzo dobry pomysł na prezent - łatwo i miło go można spożytkować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygrywa Gandalf ponieważ jest najbardziej przystępny cenowo , a jego bony łatwo kupić.
   Dla ebooków najlepszą ofertę ma Virtualo - jedenaście doładowań vouchera prezentowego.

   Usuń