15 października 2014

HOTEL DLA TWOICH RZECZY. O życiu, macierzyństwie i pisaniu. - Joanna Jagiełło

Książka Joanny Jagiełło nie jest może dziełem z górnej półki, ale   sympatyczną propozycją na długi jesienny wieczór. 

Bohaterką jest Joanna, kobieta po przejściach. Matka dwóch córek i zarazem rozwódka. Joanna z wykształcenia jest anglistką i pracuje w korporacji. Pewnego dnia odkrywa w sobie potrzebę pisania. Jak twierdzi, to cudowne uczucie trzymać własną książkę w ręku.  

Bohaterka powieści Joanny Jagiełło jest osobą życiowo doświadczoną, ale nie pozbawioną pozytywnego spojrzenia na świat i otaczających ją ludzi. Ma w sobie dużo ciepła, pogody ducha i zrozumienia dla innych.  Joanna jest pozytywną bohaterką pokazującą czytelnikowi, że nie należy bać się zmian i spełniać swoje marzenia. Odsłania czytającemu wszystkie swoje życiowe zakręty, uczciwie mówiąc o swoich błędach i sposobie na niekrzywdzenie innych ludzi. W gruncie rzeczy fabuła nie olśniewa, ale miło się w nią zagłębia. Można nawet dojść do wniosku, że bohaterka jest nam bliska, że nie jest postacią wyidealizowaną.  Jest kobietą z krwi i kości.  Taką bezpretensjonalną i przyznającą się do porażek.

Historia Joanny jest osnuta na losach autorki. Joanna Jagiełło pokazała tym samym, że ma dystans do siebie i swojego życia.  I udało jej się nie zanudzić i z uśmiechem dać mi przejść przez te trzysta stron swojej powieści.

Na pewno tą pozycją można poprawić sobie humor. Według mnie jest też dobrym pomysłem na prezent.


Joanna Jagiełło- z wykształcenia jest filologiem. Debiutowała powieścią dla młodzieży Kawa z Kardamonem, napisała także jej kontynuację  pod tytułem Czekolada z chili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz