23 stycznia 2018

Dziennik kasztelana - Evžen Boček

źródło: Stara Szkoła
Evžen Boček w zupełnie innej odsłonie. Jeśli szykujecie się na dużo śmiechu i radości to jesteście w błędzie.   

Dziennik Kasztelana to opowieść, która kompletnie Was zaskoczy!Jest w niej coś niepokojącego. Coś smutnego, coś, co sprawia, że zaczynacie rozmyślać nad sobą i nad życiem. Czy to mury zamku tak działają a może jakieś duchy?

Historia Wiktora, kustosza pewnego zamku spod Brna, to opowieść o człowieku szukającym spokoju oraz ukojenia. O człowieku, który, zmęczony miejskim zgiełkiem i miejskim pośpiechem, wyprowadza się na prowincję, by tam zbudować wymarzoną, spokojną egzystencję.

Okazuje się jednak, że nie jest to w cale takie proste. Sama przeprowadzka to nie wszystko. Trzeba jeszcze odnaleźć w sobie spokój i dystans do świata, a jak to zrobić, kiedy ciągle coś przeszkadza, a już najbardziej wścibscy turyści pałętający się po zamku

Autor ma świetny zmysł obserwacji i doskonale oprowadzi czytelnika do puenty. Dziennik Kasztelana to naprawdę dobra lektura, choć pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. Jak dla mnie, kawałek dobrej obyczajówki  o życiu na smutno i na wesoło.Evžen Boček - Debiutował w 1999 roku pod pseudonimem Jan Bittner powieścią Dziennik kasztelana. Pracuje jako kasztelan na jednym z zamków na Morawach.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz