Przejdź do głównej zawartości

Okruchy dobra - Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

źródło: Wydawnictwo W.A.B.

Książka idealna do czytania w Święta

Dziś przychodzę do Was z propozycją świątecznej lektury. Jeśli ktoś z Was od początku śledzi Domową Księgarnię, to doskonale wie, że z wielkim dystansem podchodzę do wydawanych w Polsce powieści obyczajowych, określanych jako „świąteczne opowieści”. Jak dotąd omijałam je szerokim łukiem.

Co robi na blogu tekst o świątecznej historii?

 A było to tak: Egzemplarz recenzencki „Okruchów dobra” otrzymałam od wydawcy rok temu i dwanaście miesięcy przeleżał w stosie książek do przeczytania. Po dość ciężkim roku postanowiłam sięgnąć po tę pozycję w ramach odpoczynku i rozluźnienia. Ubiegłoroczną propozycję zrecenzowania książki autorstwa Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej przyjęłam, będąc pod dużym wrażeniem „Ogrodu Zuzanny”, autorstwa wspominanych powyżej autorek.

Czytać czy nie?

„Okruchy dobra” to opowieść z pozytywnym przesłaniem, napisana ku pokrzepieniu serca jak to się ładnie mówi. Zbiór opowiadań pozwala czytelnikowi na poznanie historii ludzi, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami, a czas świąt to moment, kiedy muszą się zatrzymać i stawić czoła wszystkim swoim porażkom i niepowodzeniom życiowym, które w taki czy inny sposób mają wpływ na ich samopoczucie w trakcie Bożego Narodzenia. Historie zamieszczone w książce, odzwierciedlają prawdziwe życie Każdy z nas znajdzie w tej książce coś dla siebie. Opowieść o troskach codziennego życia wzbudza emocje. Historia Romana, losy Anny czy dylematy Jowity to problemy, emocje i kłopoty, jakie w prawdziwym życiu spotykają każdego z nas. Mam wrażenie, że ta opowieść ma na celu nie tylko poprawienie nam humoru, ale też niesie uniwersalne przesłanie, które ma pomóc nam zatrzymać się i zastanowić nad życiem. Warto rozejrzeć się dookoła i zauważyć otaczających nas ludzi. Często bywamy skupieni na naszych troskach tak mono, że nie dostrzegamy, iż obok także jest ktoś, kto boryka się z problemami codziennego życia i warto poświęcić mu chwalę uwagi. Historie zawarte w „Okruchach dobra”, przypominają nam, że poczucie bliskości i zrozumienia jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Bo dzięki obecności drugiej osoby jest łatwiej w codziennym życiu.
Polecam Wam „Okruchy dobra" jako miłą i wartą uwagi świąteczną lekturę.


Dziękuję Wydawnictwu W.A.B za egzemplarz książki do recenzji.



Justyna Bednarek – dziennikarka, redaktorka w pismach kobiecych, autorka książek dla dzieci.
Jagna Kaczanowska – psycholożka.




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.