3 listopada 2019

Okruchy dobra - Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

źródło: Wydawnictwo W.A.B.

Książka idealna do czytania w Święta

Dziś przychodzę do Was z propozycją świątecznej lektury. Jeśli ktoś z Was od początku śledzi Domową Księgarnię, to doskonale wie, że z wielkim dystansem podchodzę do wydawanych w Polsce powieści obyczajowych, określanych jako „świąteczne opowieści”. Jak dotąd omijałam je szerokim łukiem.

Co robi na blogu tekst o świątecznej historii?

 A było to tak: Egzemplarz recenzencki „Okruchów dobra” otrzymałam od wydawcy rok temu i dwanaście miesięcy przeleżał w stosie książek do przeczytania. Po dość ciężkim roku postanowiłam sięgnąć po tę pozycję w ramach odpoczynku i rozluźnienia. Ubiegłoroczną propozycję zrecenzowania książki autorstwa Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej przyjęłam, będąc pod dużym wrażeniem „Ogrodu Zuzanny”, autorstwa wspominanych powyżej autorek.

Czytać czy nie?

„Okruchy dobra” to opowieść z pozytywnym przesłaniem, napisana ku pokrzepieniu serca jak to się ładnie mówi. Zbiór opowiadań pozwala czytelnikowi na poznanie historii ludzi, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami, a czas świąt to moment, kiedy muszą się zatrzymać i stawić czoła wszystkim swoim porażkom i niepowodzeniom życiowym, które w taki czy inny sposób mają wpływ na ich samopoczucie w trakcie Bożego Narodzenia. Historie zamieszczone w książce, odzwierciedlają prawdziwe życie Każdy z nas znajdzie w tej książce coś dla siebie. Opowieść o troskach codziennego życia wzbudza emocje. Historia Romana, losy Anny czy dylematy Jowity to problemy, emocje i kłopoty, jakie w prawdziwym życiu spotykają każdego z nas. Mam wrażenie, że ta opowieść ma na celu nie tylko poprawienie nam humoru, ale też niesie uniwersalne przesłanie, które ma pomóc nam zatrzymać się i zastanowić nad życiem. Warto rozejrzeć się dookoła i zauważyć otaczających nas ludzi. Często bywamy skupieni na naszych troskach tak mono, że nie dostrzegamy, iż obok także jest ktoś, kto boryka się z problemami codziennego życia i warto poświęcić mu chwalę uwagi. Historie zawarte w „Okruchach dobra”, przypominają nam, że poczucie bliskości i zrozumienia jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Bo dzięki obecności drugiej osoby jest łatwiej w codziennym życiu.
Polecam Wam „Okruchy dobra" jako miłą i wartą uwagi świąteczną lekturę.


Dziękuję Wydawnictwu W.A.B za egzemplarz książki do recenzji.Justyna Bednarek – dziennikarka, redaktorka w pismach kobiecych, autorka książek dla dzieci.
Jagna Kaczanowska – psycholożka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz