11 września 2017

Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

źródło: Prószyński i S-ka
Saga rodzinna autorstwa Małgorzaty Gutowskiej Adamczyk jest jedną z najpopularniejszych serii, jakie ukazały się na polskim rynku.

Dzieje rodziny Hryciów oraz osób z nimi powiązanych, przykuwały na długie godziny rzesze czytelników.


Po kilku latach przerwy, autorka powróciła do losów rodziny z Gutowa. Najnowszy tom - Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą opowiada o lasach jednego z najmłodszych członków rodziny – młodego Zbyszka, syna Haliny i Waldemara. Chłopak jest utalentowanym cukiernikiem, który w swoim zawodzie może zdobyć prawdziwe uznanie i wielkie nagrody.

Jednak głowę Zbyszka nie zaprząta rodziny biznes, a miłość do dziewczyny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kobieta ma swoje tajemni ce i sekrety. Ponadto, rodzicom chłopaka nie wydaje się ona najlepszą kandydatką na partnerkę dla ukochanego syna. Czy ich obawy są bezpodstawne, czy jednak mają rację?

Hryciowie martwiąc się o syna, nie zapominają o cukierni, która od wielu lat zapewnia rodzinie byt i szacunek w miasteczku. Nad cukiernią pojawiają się czarne chmury, ponieważ do Polski przyjeżdża pełnomocnik dawnych właścicieli Cukierni pod Amorem. Czy jej dziania zagrożą rodzinie Hryciów?

Po raz kolejny pojawia się także cała plejada bohaterów   z pozoru nie związanych z cukiernią, Ludzi, którzy tworzą piękną mozaikę postaci o różnych charakterach i życiorysach, a ich potomkowie są mniej lub bardziej powiązani z poszczególnymi członkami rodziny Hryciów.

Małgorzata Gutowska- Adamczyk po raz kolejny zabiera nas w podróż do miejsca, gdzie ludzkie losy splatają się ze sobą w najbardziej zaskakujący sposób, a radości i troski życia codziennego wzajemnie się przeplatają.

Książka z pewnością ucieszy fanów serii o Gutowie. Osobom nieznającym historii rodziny Hryciów polecam lekturę serii od pierwszego tomu.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i Ska za egzemplarz książki do recenzji.
Małgorzata Gutowska-Adamczyk-pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka.

2 komentarze:

  1. Ciekawa pozycja. Jako, że nie znam historii tej rodziny, to zacznę od pierwszego tomu. Całą serię dodałam do swojej listy dk przeczytania. Dzięki za polecenie :)

    OdpowiedzUsuń