20 listopada 2016

TOP 20 PREZENTÓW KSIĄŻKOWYCH

źródło: Pixabay
Idealne trafienie w gust Twoich bliskich! 
Najlepsza lista prezentów dla małych i dużych.
Oto dwadzieścia najciekawszych książek na prezent dla dorosłych i dzieci.

Do wyboru do koloru!
LITERATURA PIĘKNA


Żywopłot - Dorit Rabinyan

źródło: Smak Słowa
Niezwyczajna i nadzwyczajna historia miłosna. To przede wszystkim opowieść o ludzkim bólu i cierpieniu przemieszanym z pragnieniem pokoju oraz normalnego życia. Pięknie i starannie spisana opowieść, uświadamia nam, że miłość nie jest uczuciem, które wszystko przezwycięży. Potrzeba czegoś jeszcze. Czego? Przekonajcie się sami.

CAŁA RECENZJA+ ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJŚlady- Jakub Małecki

źródło: SQN
Małecki za pomocą idealnie dobranych słów pisze o emocjach i życiu. Prowokuje, uderza w czułe punkty. Sprawia, że czytelnik konfrontuje się ze słowami i zdaniami zapisanymi w książce. Rzadkie to i niezmiernie cenne. Bardzo cieszy mnie świadomość, że jeszcze ktoś, w tym zwariowanym i zmaterializowanym świecie, pochyla się nad czymś takim jak ludzki los.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ Krocząc w ciemności - Leonie Swann


źródło: Prószyński i Ska
Czytając tę powieść, czułam się, jakbym przeczytała jedną z najpiękniejszych i zarazem najgłębszych bajek w życiu. Oczywiście, dla nie całkiem poważnych dorosłych. To proza pełna fantastyki, baśniowości i absurdu. Choć nie jest pozbawiona realizmu. Kryje w sobie milion znaczeń, przekazów i warstw. Każdy odczyta ją na swój sposób. Dla każdego będzie to niezapomniana podróż w zupełnie innym kierunku.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJPolecam też:ROMANS


Przepisy na miłość i zbrodnię - Sally Andrew

źródło: Wydawnictwo Otwarte
Dostałam do rąk wyśmienicie napisaną historię. Opowieść o miłości i samotności. Historię mądrą i wrażliwą na ludzkie uczucia oraz na pragnienie bycia kochanym.  Jednocześnie w fabułę wplecionych jest kilka interesujących wątków, które zgrabnie się ze sobą łączą.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ


Apetyt na życie - Mary Simses

źródło: Prószyński i S-ka
To historia trzydziestokilkuletniej Ellen, która związana obietnicą wykonania ostatniej woli, udaje się do małej miejscowości, z której, ponad pięćdziesiąt lat wcześniej, wyjechała jej babka. Ellen ma dostarczyć list pewnemu człowiekowi, który, kiedyś, był bardzo bliską osobą dla jej babki. I tu zaczynają się problemy...

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJPolecam też:

Papierowe serca -Courtney Walsh


DLA DZIECI


Tajemnica zaginionej kotki - Beata Sarnowska

źródło: Wydawnictwo Skrzat
Beata Sarnowska napisała świetną książkę dla dzieci wchodzących w wiek dojrzewania. Nie tylko zapewnia im rozrywkę, ale dzięki dobrze skonstruowanej i pomysłowej fabule, pokazuje im, jak można ciekawie spędzać czas i zdobywać wiedzę.  Wisienką na torcie jest zaskakujące dla młodego czytelnika zakończenie, które… pokazuje, że nie taki rodzic straszny, jak go malują. (11+)

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ


Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka - Martin Sodomka

źródło: Prószyński i S-ka
Książka Martina Sodomki to błyskotliwe połączenie historii kilkorga przyjaciół z nauką o technice. Sympatyczny szczur Arni wraz z przyjaciółmi postanawia zbudować motocykl. Dzięki swoim umiejętnościom i sprytowi, paczka przyjaciół krok po kroku konstruuje motocykl, który potem wspólnie testują. (7+) 
Doris ma dość - Pija Lindenbaum

źródło: Zakamarki
Świetna propozycja czytelnicza dla trzylatków i troszkę starszych dzieci oraz ich rodziców. Uczy i daje do myślenia. Szczególnie dorosłym. Autorce udało się w idealny sposób zobrazować nasze dzisiejsze wzajemne relacje z dziećmi. Historia ważna dla nas i dla naszych dzieci. (3+) 

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ
Polecam też:

O dziewczynkach ichłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk


Więcej propozycji tutaj.

LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA


Strażniczka książek - Mechthild Gläser

źródło: Prószyński i S-ka
Ta pięknie napisana powieść dla młodzieży, w uroczy sposób, pokazuje młodemu czytelnikowi, że świat literatury, to miejsce magiczne i różnorodne. Jest rodzajem wskazówki, że świat książek jest niesamowicie pasjonujący, a ciągłe jego zgłębianie, z coraz to nowymi bohaterami, może być niekończącą się przygodą.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ
Wojownicy. Ogień i Lód - Erin Hunter

źródło: Nowa Baśń
Seria Wojownicy Erin Hunter to ciekawa forma opowieści fantastycznej.
Koty poddano tu personifikacji, nadając im cechy i sposób funkcjonowania ludów plemiennych.  Całość jest interesująca i bardziej wciągająca, niż można przypuszczać przed podjęciem lektury. Książka adresowana jest zarówno do młodzieży jak i do dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wzór do naśladowania, ciekawą fabułę i radość czytania.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ Polecam też:
KLASYKA LITERATURY


Córki niczyje - Wilkie Collins

źródło: Wydawnictwo MG
Epicka opowieść o siostrach, których życie nie rozpieszcza. Po śmierci rodziców tracą cały majątek oraz dom. Zmuszone są zdać się na łaskę bogatych krewnych, których los dwóch zubożałych dziewcząt niewiele obchodzi. Jednocześnie jest to powieść łącząca w sobie cechy powieści z czasów epoki wiktoriańskiej, ale zawierająca w sobie nowatorskie elementy, które znamy dziś pod nazwą powieści detektywistycznej.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ LITERATURA FAKTU


Pol Pot. Pola śmierci - Philip Short

źródło: Prószyński i S-ka
Philip Short stworzył wieloformatową, niebywale szczegółową analizę życia oraz czynów Pol Pota, kambodżańskiego dyktatura, którego postępowanie i ideologia z tym związana, do dziś budzą zdumienie oraz strach. Historia życia tego człowieka zdaje się być przestrogą, że zło czai się wszędzie. Autor zaś napisał książkę o tym skąd się bierze zło i co się dzieje, gdy ten gniew do chodzi do głosu, a co gorsza do władzy.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ Mężczyźni z różowym trójkątem - Heinz Heger


źródło: Ośrodek Karta
To nie tylko zapis wspomnień człowieka, który z powodu swojej orientacji seksualnej został uwięziony w niemieckim obozie koncentracyjnym. Przejmujące świadectwo jest nie tylko głosem ostrzeżenia i przestrogi, ale też sposobem upamiętnienia tych którzy zmarli w obozach lub przeżyli, ale odeszli śmiercią naturalną w stanie wszechobecnego milczenia i kompletnego zapomnienia dla cierpień niewinnych ludzi.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ Polecam też:
Więcej propozycji tutaj.SENSACJA KRYMINAŁ


Wioska morderców - Elisabeth Herrmann

źródło: Prószyński i Sk-a
Wioska morderców Elisabeth Herrmann to historia zbrodni, która wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Czytelnik gubi się w domysłach, a jego ciekawość jest tak pobudzona i rozpalona, że czyta i nie może przerwać. Nie liczy się nic, prócz rozwiązania zagadki… 

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ 


Plagiat - Maurycy Nowakowski

źródło: Videograf
To świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller, którego akcja toczy się współcześnie. To także obraz brudnego i zakłamanego świata, którym rządzi pieniądz.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ 

Pora chudych myszy - Wojciech Bauer

źródło: Videograf
Pora chudych myszy Wojciecha Bauera to trzymający w napięciu thriller. Pełen mroku i tajemnicy.Akcja w dużej mierze toczy się pod ziemią, w jednej ze śląskich kopalń. Pewnego dnia zostaje tam zabita młoda inżynier. Na teren kopalni wkracza prokurator…

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ 

Raz na zawsze - Andreas Pflüger


źródło: Wydawnictwo Otwarte
Andreas Pflüger napisał thriller trzymający w niepewności i napięciu. Mimo swojej obszerności- jest on fabularnie spójny, a akcja nie zwalnia tempa. Ponadto, autorowi udało się dobrze wpleść w tę historię wszelkie aspekty związane z życiem i funkcjonowaniem w społeczeństwie osoby niewidomej.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ Siła wyższa - Joanna Szwechłowicz

źródło: Prószyński i S-ka
Proza Joanny Szwechłowicz urzekła mnie swoim wysokim poziomem językowym, miedzy innymi zwrotami, których w książkach innych polskich autorów próżno szukać, dystansem do świata i ludzi oraz niebanalnymi postaciami wyzierającymi z każdego planu powieści.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ 
Polecam też:

HISTORIA/KSIĄŻKI BIOGRAFICZNE


Królowa Margot. Ostatnia perła Walezjuszów - Aleksandra Skrzypietz


źródło: Bellona
Z kilku powodów pozycja doskonała.  Jest wnikliwym portretem Małgorzaty de Valois oraz dobrze naświetlonym obrazem jej rodziny i sytuacji państwa francuskiego w okresie jej życia. A także, tego, w jaki sposób postrzegano kobiety w szesnastym wieku. I dlaczego na ich tle, Małgorzata jest osobą absolutnie wyjątkową. 

Po więcej zapraszam tutaj.
Zawsze nie ma nigdy - Ewelina Pietrowiak, Jerzy Pilch

źródło: Wydawnictwo literackie
Z rozmów wyłania się człowiek, który w życiu doświadczył właściwie wszystkiego. Osobnik inteligentny, odrobinę zadumany. Mimo swoich przeżyć niezgorzkniały. Człowiek pełen dystansu do świata i samego siebie. Pewny tego, co jeszcze chce, bądź nie, otrzymać od życia. Jerzy Pilch jest sobą, nie kreuje swojego wizerunku. Nie koloryzuje, nie chce być celebrytą w żadnym wymiarze. Jedyne, co go interesuje to pisanie, ciekawa rozmowa. Ale na jego warunkach.

CAŁA RECENZJA+ZAKUP KSIĄŻKI TUTAJ Udanych zakupów :-)
Polecane posty: CZYTAJ BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!

9 komentarzy:

 1. Czytałam 'Oblubienice wojny' oraz 'Córki niczyje'. To dobre książki, takie do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całą serię "Niepokorne" pani Wojdowicz po prostu kocham!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy i różnorodny zestaw.Kilka już czytałam,z innych propozycji na pewno skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo bym chciała dostać "Ślady" na święta!

  czytajacpomiedzywersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoa, ze zawsze w takich zestawieniach zapomina sie o naszym małym gronie - miloscnikow fantastyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mnie ten fakt bardzo smuci :(

   Usuń
  2. W Części postu dla młodzieży macie fantastykę :) W dziale dla dzieci też jest. Więcej nie ma, bo mało jej czytam, przynajmniej tej dla dorosłych , ale tu np Kamil Brach jest na blogu- szukajcie a znajdziecie :)

   Usuń