21 sierpnia 2016

Nie ma tego złego - Katarzyna Żak

źródło: Czwarta Strona
Nie ma tego złego to kolejna książka z serii Z babeczką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona.

Główną bohaterką książki jest dwudziestokilkuletnia Zuzanna, która w wyniku życiowych perturbacji zmuszona jest wrócić do rodzinnego miasteczka.Fakt ten jest dla Zuzi rodzajem życiowej porażki. Do tej pory była typową kobietą sukcesu, żyjącą w wielkim mieście, a praca była dla niej najważniejsza.

Młoda kobieta trafia, więc na powrót do małomiasteczkowego światka z całym dobrodziejstwem inwentarza. Po zdradzie narzeczonego i odwołaniu ślubu, robiąc dobrą minę do złej gry, przyjmuje posadę zaoferowaną jej przez protekcję.

Nieszczęśliwa i niezadowolona, próbuję ułożyć sobie życie na nowo. Niespodziewanie i z poczucia obowiązku rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa popełnionego w mieście, przez co staje się kolejną, potencjalną ofiarą mordercy.

Nie ma tego złego to pełna humoru opowieść z rozbudowanym wątkiem kryminalnym. Barwnie odmalowane postaci i żywe dialogi to niewątpliwie atuty tej historii. Książka dobra na chwilę relaksu.
Katarzyna Żak – pisze dla przyjemności. Od lat publikuje w rożnego rodzaju antologiach. Eksperymentuje z wieloma formami literackimi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz