14 sierpnia 2016

Nowy początek przy alei Rothschildów - Stefanie Zweig

źródło: Wydawnictwo Marginesy
Proza Stefanie Zweig urzeka mnie za każdym razem swoją starannością, płynnością i ciepłem. Czterotomowa saga o rodzinie Sternbergów jest historią, do której będę powracać jeszcze nie raz.

Czwarty i ostatni tom sagi, ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Marginesy. 


Podobnie, jak poprzednie części, zajmuje naszą uwagę z niesłabnącym natężeniem. Pozwala ogrzać się w blasku ciepła, jakie bije od członków tej niesamowitej rodziny.
Sternbergowie powracają do odebranego im przez Nazistów domu przy Alei Rothschildów 9.

 Ich życie zmierza ku normalnej egzystencji. Nareszcie mogą normalnie funkcjonować bez wiecznego strachu o własne życie. Tylko, czy trauma wojennych przeżyć pozwoli im wieść, spokojne i w miarę beztroskie życie? Wygląda na to, że jest to niezmiernie trudne, ponieważ każde zdarzenie z przeszłości tkwi w tych ludziach bardzo głęboko.

Nowy początek przy alei Rothschildów to przepełniona miłością i ciepłem opowieść o nadziei, która zawsze umiera ostatnia, i która pozwala, wbrew zdrowemu rozsądkowi, po prostu dalej żyć.

Stefanie Zweig – niemiecka dziennikarka i pisarka. W Polsce wydano następujące jej książki: Nigdzie w Afryce, Księżniczka Sisi, Dom przy alei Rothschildów, Dzieci z alei Rothschildów, Powrót na aleję Rothschildów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz