6 kwietnia 2017

Charlie Ciuch-Ciuch - Beryl Evans

źródło: Prószyński i S-ka
Charlie Ciuch-Ciuch to piękna opowieść o przyjaźni i oddaniu. Historia parowozu i jego maszynisty, którzy stanowią nierozerwalny i niesamowity duet przyjacielsko- pracowniczy.

Ta krótka historia wzruszy każdego, kto po nią sięgnie…Historia jest tak chwytająca za serce, że ja - dorosła- po zamknięciu książki musiałam zebrać myśli. Moja mała Testerka, w trakcie lektury,  chciała zabrać Charlie’ego do siebie, żeby nie było mu smutno i z zachwytem patrzyła na piękne ilustracje… 

W opowieści zawarto wszystko, co najważniejsze, by pomóc dziecku zrozumieć świat - przyjaźń oddanie, walkę dobra ze złem i pozytywne zakończenie. 

Muszę przyznać, że wszystko tutaj współgra. Treść i ilustracje wspaniale się uzupełniają, a historia parowozu i jego oddanego maszynisty sprawi, że dzieci poznają wagę i potęgę prawdziwej przyjaźni….

I na tym można by zakończyć recenzję, wrzucić tu kilka zdjęć z wnętrza książki, ale jedno nie daje mi spokoju.  Jak to się stało, że tak subtelną i delikatną opowieść dla dzieci. Wzruszającą nawet dorosłych, napisał człowiek znany mnie i wielu czytelnikom na świecie, z książek o zupełnie innym charakterze! Dla niewtajemniczonych zdradzę, że Beryl Evans to nikt inny, jak skrywający się w aurze tajemnicy i pseudonimu Stephen King. 

Dodam jeszcze, że po raz pierwszy Charlie Ciuch-Ciuch pojawił się na kartach trzeciego tomu Mrocznej Wieży. Książki, która nie jest przeznaczona dla dziecięcych oczu i uszu. Wielbiciele Kinga mogą szukać w tej książce aluzji i podtekstów. Dla dzieciaków będzie to doskonała opowieść o walce dobra ze złem, idealnie skrojona na ich małe potrzeby.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i Ska za egzemplarz książki do recenzji.

Beryl Evans- pseudonim literacki Stephena Kinga.

2 komentarze: