12 kwietnia 2017

Najlepsze książki na Wielkanoc

źródło: pixabay
Wielkanoc to czas, kiedy możemy nie tylko cieszyć się dobrym jedzeniem i spacerami, ale też mamy dużo czasu na czytanie.

W poniższym zestawieniu proponuję kilka dobrych thrillerów i kryminałów oraz dobre powieści z gatunku literatura piękna. Plus biografię, która będzie śnić się Wam po nocach.


DOBRY KRYMINAŁ I THRILLER:


Nie wiem jak Wy, ale ja potrzebuję dobrego dreszczyku emocji i intrygi przy, której ciągle główkuję. A takie odczucia dają mi książki:


Ostatni Pielgrzym - Gard Sveen


źródło: Media Rodzina

Skandynawskich kryminałów ci u nas dostatek. A nawet przesyt. Jak dla mnie. Generalnie, bardzo marudzę ostatnio, jeśli chodzi o kryminały. Ale ten jest naprawdę dobry. Wciągnął mnie od początku do końca. Bohater jakoś moocno mnie nie irytował. I co akurat istotne dla mnie- jest retrospekcja do czasów II Wojny Światowej. Bardzo to lubię. Więcej o książce przeczytacie TUTAJ.


Otulone ciemnością - Hanna Greń


źródło: Replika

Hanna Greń - moje odkrycie. Absolutnie. Mocne, pełne krwi i dobrej intrygi historie. Głównie o kobietach. Doskonale napisana postać policjantki, rozwiązującej kolejne sprawy. Polecam. Więcej o książce TUTAJ.


Wioska morderców, Śnieżny wędrowiec- Elisabeth Herrmann

źródło: Prószyński i S-ka
źródło: Prószyński i S-ka

Kryminały, które mnie przykuwają do fotela nawet na całe noce i to bez względu na zmęczenie. Sprawiają, że główkuję i kombinuję od pierwszej do ostatniej strony. I kocham główną bohaterkę. Poza tym to fantastyczny obraz niebieckiego społeczeństwa. Taki prawdziwy. Więcej o książkach .TUTAJ


Biografia, którą zapamiętam na zawsze

Pol Pot. Pola śmierci - Philip Short

źródło: Prószyński i S-ka

Pamiętam, ze po tej lekturze mówiłam, że facet będzie mi się sśnił po nocach.... Najbardziej nieznany, egzotyczny i szalony dyktator i morderca o jakim czytali Europejczycy. Jego szaleństwo,życie pasje i dyktaturę opisał Philip Short. I zrobił masę dobrej roboty. Książka jest bogata w szczegóły i oparta na wielu źródłach. Więcej o niej TUTAJ

Doskonała powieść

Czyli ksiąska, która wniesie coś do mojego wyobrażenia o ludziach i świecie. Powieść chwytająca za gardło.


Pokolenie zimy. Saga moskiewska. Tom 1 - Wasilij Aksionow

źródło: Prószyński i S-ka


Książka poszatkuje Wasze emocje. Pokaże wam wszystkie strony ludzkiej natury. I opowie historie interesującej rodziny z Moskwy, która żyje w strasznych czasach. Więcej o książce TUTAJ.


Ślady - Jakub Małecki

źródło: SQN
Powieść dla ludzi kochających literackie wyzwania.. Rzecz o emocjach, egzystencji i na samych. Mocne. Więcej o książce TUTAJ


Ekożona - Michal Viewegh

źródło: Stara Szkoła

Z przyjemnością czytałam tę książkę. Napisana z dużym dystansem i autoironią powieść o małżeństwie. O damsko- męskim przeciąganiu liny i relacjach wzajemnych we współczesnym świecie. Polecam. Więcej o książce .TUTAJMiłej lektury! :-)

2 komentarze:

  1. "Pokolenie zimy" czytałam i uważam, że jest to dosyć ciężka książka. Zależy kto na co ma ochotę na święta ;)

    OdpowiedzUsuń