Przejdź do głównej zawartości

Seria o przgodach Kogutka Ziutka źródło: Wydawnictwo Skrzat- Barbara Sudoł

źródło: Wydawnictwo Skrzat
Seria o Kogutku Ziutku to fantastyczna wierszowana historia o chwackim koguciku, który pragnie poznawać świat. Idealna do czytania, nie tylko przed snem, dla dzieci od trzeciego roku życia.


Jego rodzinna wieś Komysze jest przytulnym, ale nieco zbyt małym miejscem dla Ziutka, którego ciągnie w świat. Jego przygody opisane są w kilku odrębnych książeczkach, tworzących zamknięte historie.

źródło: Wydawnictwo Skrzat
Opowieści o wyczynach kogutka są nie tylko bardzo zabawne i ciekawe. Pozwalają dziecku poznawać różne formy spędzania czasu, a także przyswoić wiedzę na temat poszczególnych regionów Polski. I tak maluchy dowiadują się o tym, że Warszawa jest stolicą Polski, a symbolem miasta jest syrenka. Są też małe aluzje do współczesnych wydarzeń, jak na przykład problemy z zadaszeniem stadionu narodowego.


Dzięki tym książeczkom dzieci nie tylko dowiedzą się wiele o naszym pięknem kraju, ale też poszerzą swoje słownictwo. Autorka dba bowiem o wysoki poziom tworzonych przez siebie wierszowanych opowieści.



Barbara Sudoł – autorka serii książek dla dzieci o przygodach Kogutka Ziutka


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.