Przejdź do głównej zawartości

Beczka miodu i łyżka dziegciu - rok 2017 w pigułce


Mijający rok był największym wyzwaniem w mojej karierze blogowej.  Jest kilka sukcesów i parę porażek. Jak w życiu. Było ciężko i trudno, a mój zapał w pewnym momencie ostro wyhamował….


Za sukces uważam utrzymanie stałego grona odbiorców na blogu i systematyczne jego powiększanie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że z pewnością mogłam zrobić coś inaczej, by ten przyrost był jednak większy.

Udało mi się utrzymać kilka ważnych kontaktów, na których mi zależało. Ponadto, nawiązałam współpracę z Grupą Wydawniczą Foksal. Dzięki tej współpracy pojawiły się na blogu doskonałe książki Helbig, Miłoszewskiego czy S. Zientek. Z kolei dzięki współpracy z Wydawnictwem Czarne miałam okazję zachęcać Was do czytania wyśmienitych reportaży z bogatej oferty tego wydawcy. Ponadto, moje recenzje nadal publikuje portal www.eprzedszkole.com.pl . Bardzo cieszę się, że razem możemy zachęcać maluchy do czytania książek.

Nowością jest fakt, że od kilku miesięcy moje recenzje publikowane są na stronach www.upolujebooka.pl , gdzie znajdziecie pełną ofertę dostępnych ebooków w atrakcyjnych cenach.

Część z nawiązanych kontaktów recenzenckich uległa samoistnemu rozwiązani,  bądź wyraźnemu rozluźnieniu. Z mojej strony bez żalu, ponieważ wiąże się to ściśle z tym, jakie książki będą się na blogu pojawiać w ciągu kolejnych miesięcy. A właściwie nie do końca bez żalu. Brakuje mi pracy z Regałem Nowości, bo to profesjonalizm w czystej postaci, ale też doskonale rozumiem, że obie strony się zmieniają, a ja życzę Regałowi Nowości pomyślnych wiatrów w 2018 roku.

Żałuję też kilku nieprzeczytanych książek. Nieprzeczytanych z różnych powodów. W kolejnym roku z pewnością do nich wrócę. A ich recenzje pojawią się na blogu.

Niewątpliwą porażką jest bak nowej strony dla bloga. Niestety praca nad stroną przeciąga się w czasie. Z prostej przyczyny – nie zleciłam tego nikomu. Staram się robić to w warunkach domowych, a treści do „przerobienia” jest sporo. Chciałabym też, żeby strona była jak najbardziej przystępna dla Was i taka jaką ją sobie wymyśliłam. Na pewno, kiedy nowa strona już powstanie, zacznę pracować nad newsletterem – Wasze uwagi pożądane!

Z pewnością blog nadal będzie obecny na Facebooku (https://www.facebook.com/domowaksiegarnia/)  i Instagramie. (@domowa_ksiegarnia ).

Z całą pewnością nie zostanę youtuberem, ani też nie będę robić relacji live chat. Ten rodzaj przekazu, choć modny i chwytliwy, nie interesuje mnie i kompletnie nie czuję potrzeby wchodzenia w ten obszar działalności.

Posty będą pojawiać się maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jak na razie chciałabym, żeby to były wtorki i piątki.  Na bieżąco będą pojawiać się posty dodatkowe, takie jak dobre promocje książkowe czy informujące o ciekawej akcji propagującej czytelnictwo.

Dziękuję Autorom recenzowanych przeze mnie książek za wszystkie słowa podziękowania oraz wszelkie uwagi z ich strony. Wasze słowa są dla mnie bardzo cenne.

Dziękuję Wszystkim, którzy wspierają mnie w blogowej działalności. Motywują mnie swoją krytyką do pracy i czytają. I na dodatek - czasami chwalą. :-)

Koniec roku to idealny czas na podsumowania. Na blogu znalazło się ponad sto recenzji książek z wielu kategorii. Kilka z nich zachwyciło mnie szczególnie i głęboko zapadło w pamięć.

Chciałabym przypomnieć Wam kilka tytułów, które, jeśli ktoś jeszcze po nie nie sięgnął, warto przeczytać lub polecić znajomym (np. podrzucając link do tego postu).

1) Urodzić dziecko - Kristina Sandberg
Wiele powieści reklamowanych jako rewelacyjne, po przeczytaniu, okazują się historiami, które właściwie nie są warte uwagi czytelnika. Z tą książką jest zupełnie inaczej.  Historia Maj jest opowieścią, która dosłownie wbiła mnie w fotel.” Więcej TUTAJ

2) Odezwij się - Magdalena Zimniak
Magdalena Zimniak udowadnia, że potrafi sprostać nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom, a stworzony przez nią portret Mielczarków jako rodziny oraz jej historia będzie fabułą, która wbije się w naszą pamięć na bardzo długi czas. Dodatkowo, świetne wrażenie potęguje fakt, że autorka naprawdę potrafi pisać o emocjach. Wie, co chce przelać na papier i realizuje to z zaskakująca dokładnością. Daje to efekt piorunująco mocnej powieści, której nie wolno Wam przegapić.” Więcej TUTAJ

3) Inna od siebie - Brygida Helbig
Maria Komornicka, odesłana w odmęty zapomnienia, pisarka, poetka i tłumaczka, była kobietą nieprzeciętną, niebywale inteligentną, ale i ogromnie wrażliwą. Jej życiorys to fascynująca opowieść o kobiecie świadomej swojego talentu, której literacki blask rozbłysnął bardzo mocno. Niestety świecił jedynie przez chwilę.” Więcej TUTAJ

4) Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci - Anna Malinowska
Reportaż Anny Malinowskiej opowiada o dzieciach, które zostały uprowadzone, przez niemieckie władze, w celu wynarodowienia i przysposobienia ich jako przyszłych obywateli III Rzeszy. Książka jest świetnie napisana. Dotrzymano wszystkich standardów fachowości i rzetelności.” Więcej TUTAJ

5) Depesze - Michael Herr
Po lekturze reportażu Herr’ a mam ochotę krzyczeć, że wojna to g***o! Jego opowieść jest tak sugestywna i pełna plastycznych obrazów, że momentami miałam ochotę rzucać książką w kąt (a ściślej moim czytnikiem).” Więcej TUTAJ



Do „przeczytania” w Nowym Roku!

Komentarze

  1. "Odezwij się " moim zdaniem bardzo dobra książka ☺ W sumie widzę udany rok. Życzę jeszcze lepszego Nowego Roku i wielu inspirujących lektur☺

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fajnie, ze masz podobne zdanie. I Tobie życzę dobrego Roku 2018! :) I samych dobrych książek do czytania :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.