23 lutego 2017

Dlaczego sztuka pełna jest golasów? - Susie Hodge

źródło: PWN
Dlaczego sztuka pełna jest golasów?  Susie Hodge to świetna książka, która pozwoli Wam pokazać dziecku „nie szkolną” stronę sztuki. 


W szkole zwykle dzieci uczą się na pamięć dat, faktów z życia artystów. Ponadto przyswajają podstawowe informacje na temat ich dokonań. Wszystko „na sucho”.  Uczniowie, poza naprawdę zainteresowanymi, niewiele, w trakcie takich lekcji, przyswajają, a wizytę w muzeum traktują potem jak największą karę.

Książka Susie Hodge jest doskonałym dowodem na to, że wiedzę o sztuce można przekazywać dzieciom w zupełnie inny sposób. Autorka bowiem ułożyła informacje w taki sposób, by młody czytelnik zapamiętał z tego to, co dla niego akurat najciekawsze, a że jest to kwintesencją wiedzy na temat danej postaci, to już inna kwestia. 

Książka jest też atrakcyjna graficznie. Są w niej reprodukcje i zdjęcia najważniejszych dzieł rzeźbiarzy i malarzy. Do tego uzupełniono część graficzną o atrakcyjną czcionkę, która przykuje uwagę młodego czytelnika.

Dla mnie, Dlaczego sztuka pełna jest golasów? , to świetny przewodnik po świecie sztuki. Napisany z humorem i jednocześnie szacunkiem jakim powinniśmy darzyć sztukę i jej twórców. Przy okazji, skrzywdzony pamięciowymi lekcjami o sztuce dorosły, szybko nadrobi zaległości.Bardzo dziękuję Wydawnictwu PWN za egzemplarz książki do recenzji.
Susie Hodge – brytyjska artystka, autorka ponad siedemdziesięciu książek poświęconych sztuce.

1 komentarz: