11 maja 2017

Odezwij się - Magdalena Zimniak

źródło: Wydawnictwo Prozami
To moje pierwsze zetknięcie z twórczością Magdaleny Zimniak. Skusiłam się na thriller pióra autorki, po przeczytaniu pochlebnych opinii na temat jej wcześniejszych książek.

Od historii z gatunku thriller oczekuję niezwykłego napięcia, dobrze skonstruowanej fabuły oraz wyrazistych postaci. Czy autorka wychwalanych Białych róż dla Matyldy sprostała moim oczekiwaniom?


Szczerze mówiąc - tak. Mimo, że fabuła może wydawać się nieco banalna. Ile to już razy pisano o szczęśliwej rodzinie, której dzieci znikają bez śladu? Wiele. Ale na polskim gruncie o emocjach i skrywanych sekretach Magdalena Zimniak pisze, jak wytrawny znawca pisarskiego rzemiosła.

Podlizuję się? Nic z tych rzeczy! Ci z Was, którzy regularnie czytają bloga, wiedzą, że otwarcie piszę negatywne recenzje. Nawet wtedy, gdy są to książki przekazane przez wydawnictwa. 

Lektura Odezwij się była naznaczona ogromną dozą napięcia. To historia rodziny, której poszczególni członkowie są postaciami o bardzo skomplikowanych osobowościach i osobnikami targanymi wieloma lękami,. Niejednokrotnie bohaterowie toczą wewnętrzną walkę ze swoimi uczuciami oraz słabościami.

Magdalenie Zimniak udało się napisać książkę, która swoją tajemnicą przyciąga uwagę czytelnika od początku do końca. Zmyślnie i sprawnie skonstruowana fabuła sprawia, że jesteśmy zaskakiwani wielokrotnie i wiele razy kręcimy głową z najszczerszym niedowierzaniem.

Wątki psychologiczne, jakie znalazły się w powieści, są napisane z wielką starannością oraz znajomością problemu. Nie są one jedynie wspomnieniem, po to, by sprawiać wrażenie sygnalizujących jakąś kwestię wymagającą rozwiązania.  Ponadto, postaci występujące w powieści zostały opracowane z wielką dokładnością i zaangażowaniem. Podoba mi się to, w jaki sposób autorka stosuje niedopowiedzenia, zmuszając czytelnika do zastanowienia się i przemyśleń.

Swoją najnowszą powieścią Magdalena Zimniak udowadnia, że potrafi sprostać nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom, a stworzony przez nią portret Mielczarków jako rodziny oraz jej historia będzie fabułą, która wbije się w naszą pamięć na bardzo długi czas. Dodatkowo, świetne wrażenie potęguje fakt, że autorka naprawdę potrafi pisać o emocjach. Wie, co chce przelać na papier i realizuje to z zaskakująca dokładnością. Daje to efekt piorunująco mocnej powieści, której nie wolno Wam przegapić.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prozami za egzemplarz książki do recenzji.
Magdalena Zimniak – polska pisarka. Autorka między innymi Białych róż dla Matyldy oraz Szlaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz