22 maja 2017

Top 12 Książek na DZIEŃ DZIECKA 2017

źródło: pixabay
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Warto zastanowić się jaką książkę wybrać dla swojego dziecka.

Przedstawiam Wam listę dwunastu najlepszych propozycji dla dzieci . Zarówno dla tych małych jak i dla tych dużych. Zachęcam Was do zakupów, ponieważ czytające dzieci, to szczęśliwe dzieci.



DZIECI DO 2 ROKU ŻYCIA:

Pomelo podróżuje - Ramona Bădescu

źródło: Zakamarki

Seria o ciekawskim i zadającym pytania różowym słoniku to jedna z najciekawszych propozycji dla dzieci, jaka przeszła mi w w tym roku przez ręce. Uczy, bawi i rozbudza u malucha ciekawość świata. Więcej o książce TUTAJ.

Przenosiny - Arthur Geisert

źródło: Zakamarki


Kolejna świetna książka, wydana w serii książek obrazkowych, dla najmłodszych. Bogate ilustracje wprowadzają dziecko w magiczny świat książek, pozwalając mu , poprzez wyobraźnię, pokochać czytanie. Więcej o książce  TUTAJ.

DZIECI DO 5  ROKU ŻYCIA

Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary - Jennifer Berne

źródło: Prószyński i S-ka

Wciągająca opowieść o przygodach małego szpaka, którą pokocha każde dziecko. Ten mały, sprytny i bardzo oczytany ptak zostanie z Twoim dzieckiem na dłużej. Więcej o książce TUTAJ.


Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata - Catherine Ripley

źródło: Prószyński i S-ka

Dlaczego i dlaczego. Chyba najczęściej zadawane pytanie przez dzieci, które doprowadza rodzica do szału :) W tym zbiorze znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań nurtujących małych ludzi oraz wyjaśnienia tych, na które jeszcze nie wpadły :) Więcej o książce TUTAJ.

Inna podróż - Lotta Olsson


źródło: Zakamarki


Duet Orzesznicy i Mrówkojada jest najbardziej uroczym duetem, jaki przyszło mi poznać, od czasu, kiedy zostałam recenzentem. Kompletnie różni, bardzo do siebie przywiązani. Ale, co najważniejsze, uczący dzieci, czym jest mądra i dojrzała przyjaźń.  Więcej o książce TUTAJ.


DZIECI DO 8 ROKU ŻYCIA

To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie - praca zbiorowa

źródło: Prószyński i S-ka


Zbiór opowiadań dla dzieci od szóstego roku życia . Świetnie napisane opowieści o tym, że warto być odważnym i nie warto się bać. Więcej o książce .TUTAJ.


Dziękuję Ci Cukierku! - Waldemar Cichoń

źródło: Dreams


Przygody sympatycznego kota o imieniu Cukierek, który trochę psoci. Jego opiekunowie to także niebanalne postaci. Świetna ksiąska do samodzielnego czytania. Więcej o książce .TUTAJ


Tajemnica więzienia - Karl Martin Widmark

źródło: Zakamarki

Kolejna doskonała ksiąska do samodzielnego czytania. Para dziecięcych detektywów rozwiązuje kolejną zagadkę.  Przygody tej pary o bardzo bystrych umysłach wciągnie Twoje dziecko w lekturę na bardzo długie godziny. Więcej o książce TUTAJ.


DZIECI OD 9 ROKU ŻYCIA

Dlaczego sztuka pełna jest golasów? - Susie Hodge

źródło: PWN

Dzięki tej książce Twoje dziecko pokocha sztukę ! Przestanie się jej bać i postrzegać ja jako coś niezrozumiałego, a także przeznaczonego tylko dla wybranych. Sztuka i humor? Idealnie do siebie pasują! Więcej o książce  TUTAJ.


Szalona historia komputerów - Marcin Kozioł

źródło: Prószyński i S-ka


Twoje dziecko kocha komputery? Chciałbyś żeby rozsądnie korzystało z tego wynalazku? Ta książka jest odpowiedzią na Twoje poszukiwania. Uczy dzieci i jednocześnie pozwala im cieszyć się komputerem. Więcej o książce  TUTAJ .


Pax - Sara Pennypacker

źródło: IUVI

Książka reklamowana, jako pozycja na miarę ponadczasowego "Małego Księcia". I rzeczywiście. Piękna i mądra opowieść o wielkiej przyjaźni. Skrojona idealnie na miarę naszych czasów. Więcej o książce  TUTAJ.


Agencja Wynajmu Rodziców - David Baddiel

źródło: Wydawnictwo  Lemoniada.pl


Zabawna opowieść o tym, jak różnią się od siebie rodzice i dzieci. A co by było, gdyby można było samemu wybrać sobie idealnych rodziców? Pełnia szczęścia, czy raczej nietrafiony wybór? Fantastyczna książka dla młodych czytelników, która zdobyła uznanie na całym świecie. Więcej o książce  TUTAJ..


POLECAM RÓWNIEŻ:
WIĘCEJ KSIĄŻEK  dla dzieci i młodzieży znajdziesz  tutaj
TOP 13 KSIĄŻEK NA DZIEŃ DZIECKA 2016 ZNAJDZIESZ T UTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz