26 października 2017

W labiryncie wspomnień - Anne Jacobs


źródło: Prószyński i S-ka
Kolejny tom bestsellerowej powieści o rodzinie fabrykantów z Augsburga jest kontynuacją losów rodziny Melerów.

Jak już wspominałam, przeczytałam go w pierwszej kolejności. Jak to się stało? Treść okładki wydala mi się bardzo zachęcająca. Pierwszy tom zlekceważyłam wcześniej. Nie pociągnęły mnie aluzje do "Downtown Abbey" 😊Akcja drugiego tomu toczy się w latach tysiąc dziewięćset szesnaście – tysiąc dziewięćset dwadzieścia. Spodziewałam się o wiele bardziej wartkiej akcji, ta jednak toczyła się bardzo powoli i leniwie. W sumie nie można się temu dziwić, sto lat temu „tym, co zostali” czas równie mocno się dłużył.

Rodzina, augsburskich fabrykantów zostaje wciągnięta w wojnę. Paul dołącza do szwagrów jako kolejny żołnierz, walczący dla Jego o Cesarskiej Mości. W domu pozostają prawie same kobiety i właściciel fabryki. Jest zbyt chory, by walczyć. Piętrzą się także problemy fabryki. Jednak u oku Melzera staje jego synowa - Marie, córka jego dawnego wspólnika, która robi wszystko, by fabryka nie splajtowała.

Muszę przyznać, że fabuła dość mocno mnie wciągnęła. Nie jest to może lektura, która bardzo zapadnie mi w pamięć, ale jest to jedna z ciekawszych historii obyczajowych jakie czytałam. Bardzo jestem ciekawa, jak potoczą się losy tej rodziny w trudnych latach okresu pomiędzy wojnami. 


Recenzję pierwszego tomu znajdziesz tutaj

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka  za egzemplarz książki do recenzji.
Anne Jacobs – autorka pisząca powieści pod kilkoma nazwiskami.

2 komentarze:

  1. Oczywiście ,że zostałam zachęcona bo to ukochana saga przeze mnie. Jeszcze w tle historia.Jak tylko natrafię ( w bibliotece nie znalazłam)na tę autorkę będę czytała.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wydano ją w liocu. Do bibliotek trafi pewnie dopiero za jakiś czas...

      Usuń