23 października 2017

Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek - Jennifer Berne

źródło: Prószyński i S-ka
Ulubieniec Testerki Książek powraca!  Jego nowe przygody są jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej ekscytujące.

Tym razem okazuje się, że Kajtek nie umie latać, a to przecież jedna z najważniejszych ptasich umiejętności.


Dla tych z Was, którzy pierwszy raz czytają o Kajtku przypominam najważniejszą informację o tym, że Kajtek jest szpakiem. Jak tysiące jego kuzynów, przyszedł na świat w starej stodole.  Jest małym czarnym ptaszkiem z małym żółtym dzióbkiem. 

Jednak coś odróżnia go od innych. Kajtek nie interesuje się lataniem. Kiedy jego rodzeństwo i kuzyni zgłębiają tajemnice wznoszenia się nad ziemię, nasz bohater uczy się czytać.  Kiedy już poznał cały alfabet, świat książek całkowicie go pochłonął. Czytał o wszystkim, co go interesowało. Zgłębiał swoją wiedzie, nawet wtedy, gdy inni dokuczali mu, nazywając go dziwakiem.  

Miłość do książek to bardzo piękne uczucie, które pozwala na niesamowite podróże w nieosiągalne światy, ale niestety życie toczy się swoim stałym torem i nie można tego lekceważyć.  Lato się skończyło, a jak wszystkim wiadomo, szpaki na zimę odlatują do ciepłych krajów.
źródło: Domowa Księgarnia

Kajtek ma kłopot. Wszystkie szpaki odleciały, a on został sam… Chcecie wiedzieć jak mały, rezolutny szpak pokonał trudności i pozbył się kłopotu?  Koniecznie przeczytajcie z dzieckiem książkę o kolejnych przygodach szpaka Kajtka!

Książka nie tylko bawi i uczy - jest też doskonałym narzędziem, które pomaga dziecku pokochać książki. Opowieść jest zabawna i z morałem, który jest dla dziecka łatwy do zrozumienia. Treść i ilustracje pozwalają na snucie okołoksiążkowych opowieści i rozmów – na przykład o dinozaurach, motylach czy zjawiskach atmosferycznych.

Całość dopełniają piękne i zabawne ilustracje autorstwa Keith Bendis. Tłumaczeniem i redakcją książki zajęli się Dorota Konan i Janusz Kokoszewski.Przeczytaj też recenzję innej książki o małym szpaku! "Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary"
Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.

Jennifer Berne – amerykańska autorka książek dla dzieci, między innym serii o Kajtku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz