4 grudnia 2016

Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem - Piotr Kitrasiewicz

źródło: Wydawnictwo MG
Ciekawi Was Druga Wojna Światowa? Ale nie jesteście w stanie przebrnąć przez żadną pozycję historyczną, bo usypiacie po przeczytaniu dziesięciu stron?

Mam coś dla Was! Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem to podana w bardzo przystępnej formie historia polskiej polityki zagranicznej w przededniu II Wojny Światowej.

Głównym bohaterem powieści jest Józef Lipski, w momencie rozpoczęcia akcji książki, jest nikomu nieznanym, tajemniczym ochotnikiem do polskiego wojska na terenie Francji. Mamy rok tysiąc dziewięćset czterdziesty.

Rozpoznany przez dwóch, innych ochotników rozpoczyna fascynującą opowieść o meandrach dyplomacji. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach dla stosunków polsko - niemieckich przed wybuchem wojny.

Snute przez niego wspomnienia wciągną was w świat polityki, salonów, zabiegów dyplomatycznych. Odsłonią niuanse pracy ludzi na najwyższych szczeblach władzy. I pomogą zrozumieć, to wszystko, co stało się przed wybuchem wojny.

Piotr Kitrasiewicz w swojej najnowszej książce bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Udowadnia bowiem, że zabawa słowem w każdej postaci wychodzi mu doskonale.Bardzo dziękuję Wydawnictwu MG za egzemplarz książki do recenzji.
Piotr Kitrasiewicz – poeta, dziennikarz, prozaik.

1 komentarz:

  1. Historycznych książek nie lubię, za to powieści historyczne jak najbardziej ;)

    OdpowiedzUsuń