9 grudnia 2016

Święta dzieci z dachów - Mårten Sandén, Lina Bodén

źródło: Wydawnictwo Zakamarki
Święta dzieci z dachów to mądra i ciepła opowieść dla dzieci od około piątego roku życia, którym rodzice chcą uświadomić, czym naprawdę są święta spędzone z tymi, których kochamy.

Historia  zawiera w sobie przesłanie przypominajające o ponadczasowych wartoścach, tak bardzo zepchniętych obecnie na margines codziennego życiowego biegu.

Stella, Mago i Issa uciekają z domu dziecka. W poszukiwaniu ojca Mago trafiają do Sztokholmu. W wielkim mieście na ich drodze staje tajemniczy, bezdomny staruszek ze skrzypcami oraz Pirania - dziewczynka, która zaprowadza ich do tajemniczych dzieci z dachów.

To spotkanie jest początkiem niesamowitej przygody i przyjaźni. Dzieci przeżywają baśniowy czas. Nareszcie czują się szczęśliwe i kochane. Cieniem na ich życiu kładzie się jednak myśl, że zostaną znalezieni, a następnie odwiezieni do domu dziecka. Czy tam powrócą? Kim jest tajemniczy staruszek? Czy nieznane im dzieci z dachów stanowią dla nich zagrożenie?

Na wszystkie te pytania odpowiecie sobie czytając Święta dzieci z dachów. Ta książka to fantastyczny materiał do tego, by w prostych słowach wytłumaczyć naszym kilkulatkom, czym jest miłość, rodzina i dom. Klimatu tej mądrej opowieści dodaje czas akcji. To okres przed i w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. Opisany jest jako czas magii i cudów. Nie ma gorączki prezentów i tłoku w sklepach. Jest tak jak powinno być.

Gorąco polecam Wam tę książkę jako prezent pod choinkę dla Waszych dzieci. Moje dziecko ją dostanie, a Twoje?

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.
Mårten Sandén – pochodzący ze Szwecji autor książek dla dzieci i młodzieży.
Lina Bodén – ilustratorka  

2 komentarze:

  1. Nie wiem czemu, ale ten tytuł wywołał nu mnie uśmiech na twarzy... jest jakiś taki słodki ;)

    OdpowiedzUsuń