12 stycznia 2017

Zakochałem się w Milenie - Per Nilsson, Pija Lindenbaum

źródło: Wydawnictwo Zakamarki
Zakochałem się w Milenie to świetna książka dla dzieci, które zbliżają się powoli do początków okresu dojrzewania. 

W wieku dziewięciu czy dziesięciu lat nasze pociechy powoli odkrywają tajemnice relacji damsko - męskich. Jest to dla nich bardzo ważne i jednocześnie szalenie trudne zjawisko do zrozumienia.


By im pomóc w zrozumieniu relacji pomiędzy płciami, możemy podsunąć im historię Davida - chłopca, który zakochał się w koleżance ze szkoły.

Uczucia chłopca to jedyna rzecz, o której jest on w stanie myśleć. Nie ma ochoty ani się uczyć, ani robić innych rzeczy. Chce jedynie myśleć o Milenie, która wydaje mu się niebywale interesująca i piękna. Uczucie, które nim zawładnęło cieszy go, ale równocześnie jest podszyte paraliżującym strachem.

David niestety nie wie, jak się zachować. Wpada na coraz to nowe pomysły, które mają mu pomóc zaimponować koleżance. Czy okażą się skuteczne? Czy może doprowadzą do katastrofy?

Per Nilsson napisał świetną książkę o początkach dojrzewania, różnicach pomiędzy płciami i emocjach targających naszymi dziećmi, w których głowach i ciałach powoli zaczynają zachodzić zmiany.

Książka warta uwagi. Napisana językiem dostosowanym do wieku około dziewięcio / dziesięcioletnich dzieci, do tego spisana z dystansem i poczuciem humoru. Na pewno po jej lekturze dzieci poczują się nieco pewniej na grząskim gruncie kontaktów damsko - męskich.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.Per Nilsson – nauczyciel i autor książek dla dzieci
Pija Lindenbaum – ceniona szwedzka autorka i ilustratorka książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz