23 stycznia 2017

Ferie z fantastyką

źródło: pixabay
W tym poście przedstawiam listę kilku ciekawych pozycji do czytania w trakcie ferii. Nie tylko dla  osób naście + , ale i dla tych  uważających się za dorosłych.

Młodzieżowa fantastyka to jedna z najpoczytniejszych półek w polskich księgarniach i naprawdę warto się z nią zapoznawać.


Na dodatek trwają właśnie ferie zimowe i jest to świetna okazja,  by kupić dziecku lub pożyczyć od niego coś ciekawego do czytania. Poczujcie w sobie dzieci i poczytajcie razem z dziećmi. Książki, które zaraz wymienię są naprawdę warte uwagi.

Strażniczka książek - Mechthild GläserAmy Lennox to zwyczajna, może trochę niezdarna nastolatka, która boryka się z problemami w szkole i życiu. Wychowuje się tylko z matką, która postanawia zabrać ją do swojego rodzinnego domu. Podróż do babki jest dla dziewczyny, i jej matki, rodzajem ucieczki od problemów.
Dziewczyna trafia do zupełnie innego świata, wielkiej posiadłości, w sam środek tajemniczych zdarzeń, gdzie doświadczy, czegoś o czym nawet nie pomyślałaby, że może się zdarzyć. Odbywa niesamowitą podróż do świata literatury, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. To świetna historia o przyjaźni odpowiedzialności, więzach rodzinnych i magii.
Seria Wojownicy - Erin HunterOpowieść o dzielnym kocurze, który z kota domowego przeistacza się w kociego wojownika. Seria Wojownicy Erin Hunter to ciekawa forma opowieści fantastycznej. Koty poddano tu personifikacji, nadając im cechy i sposób funkcjonowania ludów plemiennych. Całość jest interesująca i bardziej wciągająca, niż można przypuszczać przed podjęciem lektury. Książka adresowana jest zarówno do młodzieży jak i do dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wzór do naśladowania, ciekawą fabułę i radość czytania. Kolejnym ciekawym elementem tej układanki jest osoba autora. Erin Hunter to w rzeczywistości pseudonim artystyczny kilku pań, które z powodzeniem razem piszą książki dla młodzieży.


Cykl: Czerwona Królowa - Victoria Aveyard


Historia fantasy o losach młodziutkiej Mare, która w wyniku zbiegu okoliczności zmienia swoje życie i staje oko w oko ze swoimi wrogami. Jest zmuszona kluczyć i kłamać, by ocalić swoje życie. W nowym świecie, w którym przyszło jej żyć nic nie jest takie jak może się wydawać i niczego nie można przewidzieć. Ponadto, Mare posiada zdolności zarezerwowane tylko dla swoich wrogów. W pewnym momencie opowieści zdaje sobie sprawę, że nie jest jedyną tak niezwykłą Czerwoną ze zdolnościami nadprzyrodzonymi...Jesień magii - Dorota Wieczorek


Losy nastoletniej Mallory, w której życiu dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Ma wrażenie, że jej ojciec coś przed nią ukrywa a sny, które śni są tak naprawdę rzeczywistością, która się spełnia.  Nie wie jeszcze, że te nocne wizje są przepustką do innego świata, którego jest integralną częścią. Historia nastolatki to próba wniesienia czegoś nowego do literatury dziecięcej i młodzieżowej. 


3 komentarze:

  1. Właśnie zabieram się za czytanie "Czerwonej królowej ":)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tylko "Czerwoną królową" i na pewno sięgnę po kontynuację:)

    OdpowiedzUsuń