26 stycznia 2017

Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary - Jennifer Berne

źródło: Prószyński i S-ka
Historia Kajtka to zabawna i ciekawa opowieść dla naszych kilkulatków.

Jest dobrym połączeniem mądrej historii i ilustracji, które zachwycą zarówno dziecko jak i dorosłego.Szpak Kajtek bardzo lubi czytać książki. Jest najprawdziwszym ptasim molem książkowym. Pewnego dnia w bibliotece okazuje się, że Kajtek ma problemy ze wzrokiem. Udaje się więc do ptasiego doktora, który dobiera mu odpowiednie okulary.

Okulary są wspaniałe. Kajtek jest bardzo szczęśliwy. Jednak jego rodzina i przyjaciele są, delikatnie mówiąc, rozbawieni jego nowym wyglądem. I tak rozpoczyna się historia o tym, dlaczego okulary i książki to bardzo fajne i przydatne rzeczy na świcie.

źródło: Domowa Księgarnia
Radosna i pouczająca historia, napisana bez nadmiaru treści. Idealna dla kilkulatków, którzy nie potrafią się jeszcze długo skupić na dłuższej opowieści. Dodatkowo opowieść rozbudza w dziecku ciekawość do książek i wiedzy, przy okazji ucząc, że inność, tu w postaci okularów, jest miła, sympatyczna…i przydatna.

Polecam książkę wszystkim rodzicom kilkulatków. Moje dziecko od tygodnia nie czyta niczego innego  Brakuje nam tylko pluszowego Kajtka w wielkich okularach. ;)


Przygody Kajtka cz. II tutaj

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.
Jennifer Berne – amerykańska autorka książek dla dzieci, między innym serii o Kajtku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz