13 lipca 2017

Lodovo czyli domowe, zdrowe lody, zimne desery i smoothie - Jolanta Naklicka-Kleser

źródło: Wydawnictwo Zwierciadło
Lodovo, czyli domowe, zdrowe lody, zimne desery i smoothie to kolejna ciekawa pozycja dotycząca kulinariów jaka wpadła mi w ręce. Idealna na lato i okres wakacyjny, kiedy nasze dzieci jedzą głównie w domu.

To zbiór przepisów na smaczne lody i inne zimne desery, jakie możemy wyczarować we własnej kuchni, bez większego wysiłku.

Autorka książki była uczestniczką kulinarnego programu Masterchef. Dla swojej pasji porzuciła stabilną pracę i całkowicie zmieniła swoje życie. Udało jej się. Dziś realizuje się w swojej pasji, między innymi poprzez tę książkę (więcej o autorce tutaj).

Książka zawiera przepisy o różnym stopniu trudności i szerokiej gamie smaków. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zarówno osoba kochająca eksperymenty kulinarne, jak i ta bardziej tradycyjna w swoich poczynaniach kulinarnych.

Bardzo podoba mi się spis wskazówek, jakie autorka zamieściła w książce. Są one bardzo pomocne dla osób poczatkujących w sferze, ogólnie mówiąc, fit. Podpowiedzi dotyczące zamienników niektórych produktów spożywczych pomogą osobie początkującej wydostać się z chaosu i pokażą, jak nabrać pewności siebie w przy przygotowywaniu tego typu deserów.

Dla mnie ta książka to fantastyczne „dwa w jednym”. Po pierwsze, podpowiedź na lato i pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: Co podać dziecku na podwieczorek?  A po drugie pokazanie, że można gotować inaczej, lepiej bez wielkiego wysiłku.

Jest tylko jeden problem. Aby naprawdę dobrze przygotować taki zdrowy deser, potrzeba odpowiedniego sprzętu  Na przykład taki na jakim ja wykonałam jeden z przepisów na lody pochodzący z ksiązki (jak na zdjęciu). 

źródło Domowa Księgarnia

Ja swój kupiłam już jakiś czas temu, po dokładnym odpytaniu wszystkich znajomych vegeludków, co warto i za ile. Po domowym testowaniu, wiem już, że było warto, a do szykowania (nie tylko) lodów będzie to świetny sprzęt😉 

Poniżej informacja gdzie i za ile można zakupić  taki blender jak mój, czyli blender kielichowy ZELMER ZSB1400B (SB1000).


INFO gdzie kupić KSIĄZKĘ znajdziesz tu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz