31 lipca 2017

Ksiązki dla Twojego dziecka (nie tylko) na wakacje!

źródło: Pixabay
Mamy dokładnie środek lata. Część dzieci wróciła już z wakacyjnych wyjazdów, część dopiero na nie wyjedzie, ale bez względu na to, gdzie teraz są, przyda im się porcja ciekawych książek do przeczytania. I to najlepiej takich, które pozwolą im wyjść daleko poza kanon lektor szkolnych. W końcu mamy wakacje :)

W zestawieniu znalazło się OSIEM  fantastycznych książek różnego gatunku, przeznaczonych dla dzieci w wieku od dziesięciu do piętnastu lat. Przy każdej książce podaję optymalny wiek potencjalnego czytelnika.


Agencja Wynajmu Rodziców - David Baddiel

źródło: Wydawnictwo Lemoniada


Fantastyczna powieść dla dzieciaków z elementami fantastyki. Główny bohater uważa,że jego rodzice to jakaś pomyłka. Niespodziewanie dla samego siebie może wybrać sobie rodziców. Co z tego wyniknie? Wiek: 12+ . Więcej o książce  TUTAJ.


To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie - praca zbiorowa

źródło: Prószyński i S-ka

Zbiór opowiadań, które pomogą Twojemu dziecku stać się osobą bardziej pewna siebie. Opowiadania poruszają tematy ważne dla dzieci. Robią to w sposób mądry, tak by okiełznać dziecięcy strach. Wiek 10+ Więcej o książce  TUTAJ.


Całkiem obcy człowiek - Rebecca Stead


źródło: IUVI


Ciekawa propozycja dla nastolatek. Historia współczesna, dziejąca się w obecnych realiach szkolnych z dodatkiem hormonów i pierwszej miłości. Wiek 14+. Więcej o książce  TUTAJ.


Szalona historia komputerów - Marcin Kozioł


źródło: Prószyński i S-ka


Nie ulegajcie stereotypowemu myśleniu - to jest ksiąska zarówno dla dziewczynek , jak i dla chłopców. Pomaga poznać komputer od podszewki, a jednocześnie poszerzyć wiedzę na temat jego użytkowania. Ja dla mnie super. Wiek: 10+. Więcej o książce  TUTAJ.


Wojownicy. Seria - Erin Hunter

źródło: Nowa BaśńHistoria kocura, zwykłego dachowca, który staje się wojowniczym kotem, to świetna opowieść dla dzieciaków. Te spersonalizowane kociaki to postaci walczące ze złem. Bardzo ciekawy pomysł na książkę. Wiek 12+. Więcej o książce. TUTAJ


Pax - Sara Pennypacker


źródło: IUVI

Nie myślałam,że kiedyś powiem o jakiejś książce, ze jest historią na miarę "Małego Księcia". Ta właśnie taka jest. Niesamowita historia przyjaźni, która wzruszy nie tylko dziecko,ale i dorosłego. Wiek: 12+. Więcej o książce  TUTAJ.


Marcelina i Pamięć Przodków - Izabela Skorupka


źródło: Axis Mundi

Napisana z pomysłem i polotem historia Marceliny, która odkrywa coś absolutnie niesamowitego. i magicznego. Pełan przygód , świetnych bohaterów i magii ksiąska dla każdego młodego mola książkowego. Wiek 13+. Więcej o książce  TUTAJ.


Cykl Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Karl Martin Widmark


źródło: Zakamarki


Chyba najbardziej znane na świecie dziecięce biuro detektywistyczne. Para małych detektywów rozwiązuje wszelkie podejrzane sprawy. Seria uczy dzieci myślenia i obserwacji tego,co dokoła. Wiek: 10+. Więcej o książce  TUTAJ.A co Wy polecacie do czytania dla dzieciaków?

2 komentarze: