24 lipca 2017

Czas opowiedziany. Alicja w krainie czasów. Tom II - Ałbena Grabowska

źródło: Wydawnictwo Zwierciadło
Po lekturze pierwszego tomu, Czas zaklęty. Alicja w krainie czasów, byłam zaskoczona jego zakończeniem. Trochę nie pasowało mi faktu, że będzie niedługo wydany kolejny tom poświęcony Alicji i jej życiu. A właściwie, że już jest dostępny.

Jak się okazało tom drugi nie rozczarował mnie, ponieważ dostarczył mi dużo przyjemnej lektury.


Życie Alicji, po wypadku, obfituje w wiele zawirowań, wzlotów i upadków. Spotkanie rozpoczynamy w Wiedniu początku dwudziestego wieku, gdzie dzieje się mnóstwo rzeczy, które zaważą na późniejszym rozwoju kultury i nauki.

Alicja, początkowo wyobcowana, powoli odnajduje się w nowym mieście, daleko od rodziny. Znajduje w nim swoje miejsce, kształci się i pracuje. Jej szczęśliwe życie ulega zniszczeniu po wybuchu I Wojny Światowej. Zaczyna się jej długa tułaczka, która doprowadzi ją aż do…A nie powiem – przeczytajcie same.

Lektura jest doskonała w te upalne dni. Odpręża i relaksuje. Historia Alicji ofiaruje nam całą gamę emocji, które zadowolą nawet najbardziej wymagające czytelniczki literatury dla kobiet.Bardzo dziekuję Wydawnictwu Zwierciadło za egzemplarz ksiązki do recenzji.


Ałbena Grabowska- z wykształcenia jest lekarzem, z zamiłowania pisarką, do tej pory na rynku ukazały się książki jej autorstwa pod następującymi tytułami: Coraz mniej olśnień, Lot nisko nad ziemią, Stulecie winnych. Tom 1. Ci którzy przeżyli, Stulecie winnych. Tom 2.  Ci którzy walczyli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz