10 lipca 2017

Piasek Raszida - Brandon Sanderson

źródło: IUVI
Piasek Raszida to świetna propozycja czytelnicza dla naszych nieco większych dzieci.  

Książka obfituje w niebanalne pomysły na fabułę, a głównym bohaterem jest najbardziej uroczy pod słońcem… fajtłapa.


Nasz bohater to sprawiający kłopoty nastolatek, który nagle musi wykonać misję ratującą świat. Muszę przyznać, że autor ma talent. Przygody chłopca o imieniu Alcatraz zatopią w książce dzieciaki na długie godziny.Chłopak nie może znaleźć swojego miejsca w życiu. Ciągle pakuje się w kłopoty i wciąż trafia do  nowej rodziny zastępczej. Nigdzie nie może zagrzać miejsca na dłużej.

Co ten chłopak takiego robi? Na przykład: przypadkiem podpala kuchnię w swoim domu. Nim jednak dorośli zdecydują o losie tego niesfornego trzynastolatka, otrzyma on dziwną przesyłkę, która będzie spadkiem po zmarłych rodzicach oraz prezentem urodzinowym. Takie dwa w jednym, które rozpocznie całkowicie nowy etap w życiu chłopaka.

Dzięki temu, co było w paczce, Alcatraz pozna kilku członków swojej rodziny, a był to… woreczek piasku, który niespodziewanie ukradła mu tajemnicza organizacja. Chłopak musi go odzyskać za wszelką cenę, a tajemnicza organizacja będzie jego wrogiem numer jeden.

Na drodze naszego fajtłapy stanie cała zgraja fantastycznie skrojonych bohaterów, którzy zapewnią naszym dzieciom nie lada rozrywkę. Książka jest naprawdę świetna. Dzięki talentowi autora i jego szalonym pomysłom na fabułę pierwsza część przygód chłopca imieniem Alcatraz będzie super rozrywką.
Bardzo dziękuję Wydawnictwu IUVI za egzemplarz książki do recenzji.
Brandon Sanderson amerykański pisarz fantastyki i powieści przygodowych dla młodzieży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz