29 stycznia 2016

Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka - Martin Sodomka

źródło: Prószyński i Ska
Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka Martina Sodomki to nowość dla dzieci powyżej siódmego roku zycia, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Książka Martina Sodomki to błyskotliwe połączenie historii kilkorga przyjaciół z nauką o technice. Sympatyczny szczur Arni wraz z przyjaciółmi postanawia zbudować motocykl. Dzięki swoim umiejętnościom i sprytowi, paczka przyjaciół krok po kroku konstruuje motocykl, który potem wspólnie testują.

źródło: Domowa Księgarnia
Historia Arniego i jego przyjaciół to opowieść o przyjaźni, wspólnej pracy, dążeniu do celu oraz zdrowym współzawodnictwie. Historia z morałem, dostosowana do potrzeb dzieci powyżej szóstego roku życia. Myślę,że zaciekawi nie tylko chłopców, ale i dziewczynki.


Jednocześnie, w historię wpleciono elementy poświęcone technicznej stronie budowy motocykla. Wszystkie dane techniczne i naukowe zostały opisane po kolei, w sposób bardzo przystępny dla młodego czytelnika, który nie będzie miał problemu z opanowaniem nowych informacji.

źródło: Domowa KsięgarniaJak zbudować motocykl? Techniczna historyjka to doskonałe złączenie zabawy i nauki z ciekawą historią niosącą dziecku głębszy przekaż na temat właściwego zachowania oraz funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki książki.
Martin Sodomka -zawodowo zajmuje się designem. W 2012 roku wydał serię techniczną, czyli historyjki dla ciekawskich dzieci: Jak zbudować samochód?, Jak zbudować samolot? i Jak zbudować motocykl?. Wszystkie trafiły na listy bestsellerów.  W Polsce ukażą się wkrótce kolejne części serii.

3 komentarze:

 1. Jak świetna pozycja! Szkoda, że moje Szkraby jeszcze są na nią za małe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testowałam na trzylatce. Sama historia, bez szczegółów technicznych, przyciągnęła jej uwagę. :)

   Usuń
 2. Idealna książka dla mojego siostrzeńca <3 Uwielbia motocykle. Tą miłość odziedziczył po swoim tacie. Na swoim rowerze zamontowane ma manetki cross :) i udaje że śmiga na motorku :)

  OdpowiedzUsuń