6 stycznia 2016

Próżna - Sylwia Zientek

Próżna autorstwa Sylwii Zientek to historia, jaka może zdarzyć się każdemu z nas. 

To historia tęsknoty i samotności. Opowieść o tym, czego naprawdę pragniemy. Tylko czy zawsze możemy spełnić nasze pragnienia nie krzywdząc nikogo?Główną bohaterką powieści jest Diana, uznana prawniczka, która w zawrotnym tempie pnie się po szczeblach kariery. Kobieta kocha swoją pracę, to ona jest jej całym światem. Dzieci i mąż znajdują się na dalekim planie, choć są dla Diany ważni. Jednak kobieta tkwi głęboko w szponach pracoholizmu.

Diana zaczynając pracę w jednej z prestiżowych kancelarii czuła, że świat leży u jej stóp. Z biegiem lat uświadamia sobie, że normy obowiązujące w korporacyjnym świecie znacząco wpłynęły na to, jakim stała się człowiekiem.

Gdyby Próżną określić historią o korporacyjnym porządku świata, było by to zbyt banalne i krzywdzące dla tej fabuły. Powieść jest realistycznym i momentami przytłaczającym obrazem samotności współczesnego człowieka, który na pozór jest człowiekiem sukcesu jadającym w najlepszych restauracjach i kupującym markowe ubrania i produkty.

Próżna uświadamia nam, że zawsze mamy wybór, a każdy kolejny krok pociąga za sobą następne. Musimy jedynie uświadomić sobie, czego tak naprawdę chcemy.Sylwia Zientek -  autorka takich książek jak:  Złudzenia, nerwice i sonaty (nominacja do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” w  2013 roku), PróżnaMiraże.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz