1 lutego 2016

Cynamonowe dziewczyny - Hanna Greń

Cynamonowe dziewczyny Hanny Greń to historia kryminalna, która jest opowieścią pełną brutalności i sadyzmu.

Ktoś brutalnie zabija młode kobiety i ukrywa ich ciała w najróżniejszych miejscach.  Ofiar właściwie nic nie łączy, poza podobieństwem fizycznym i podobnym przedziałem wiekowym. Pochodzą z różnych środowisk i domów. Przez swoją naiwność stają się ofiarami psychopaty, który czerpie sadystyczną przyjemność z obcowania z nimi, a następnie z pozbawiania ich życia.Całe to zbrodnicze dzieło odsłania się przed czytelnikiem stopniowo, podsycając napięcie. W fabułę zostały również wplecione wątki dotyczące życia prywatnego osób zaangażowanych w śledztwo. Cynamonowe dziewczyny są połączeniem kryminału z powieścią obyczajową.

Zagadka okazuje się zagmatwana, a jej rozwiązanie nie jest ani szybkie, ani proste. Zakończenie jest bez wątpienia zaskakujące, a Hannie Greń udaje się wodzić czytelnika za nos. Żmudne wyjaśnianie sprawy przykuwa naszą uwagę do samego końca.

W książce nie brak realistycznych opisów popełnianych zbrodni. Mamy również okazję dowiedzieć się więcej o motywach postępowania mordercy oraz jego pokrętnym sposobie myślenia. Razem z prowadzącymi sprawę bierzemy udział w pościgu za mordercą, który sprytnie, raz po raz, wymyka się policji z rąk.

Książka nie jest klasycznym kryminałem, ale intryguje i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Cynamonowe dziewczyny to mocna historia z plejadą różnorodnych bohaterów wplatanych w wir mrożących krew w żyłach zdarzeń.Bardzo dziękuję Regałowi Nowości za egzemplarz recenzencki książki.
Hanna Greń – autorka powieści kryminalnej Cień Sprzedawcy Snów.

4 komentarze:

  1. Tytuł i okładka od razu mnie do siebie przyciągnęły. Widzę, że warto poszukać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Co prawda nie ocenia się książki po okładce (ani po tytule), ale tytuł właśnie mnie zachwycił! :) Nie spodziewałabym się, że to kryminał. Ale warto mieć na uwadze :)

    OdpowiedzUsuń