5 lutego 2016

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka - Agnieszka Urbańska

źródło: Wydawnictwo Skrzat
Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka, autorstwa Agnieszki Urbańskiej, to najnowsza propozycja dla małych czytelników, którzy właśnie rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

Wandzia to bystra, ciekawa świata i bardzo ambitna dziewczynka, która obiecuje sobie zostać prawdziwym detektywem. Dziewczynka tropi wszelkie tajemnicze, jej zdaniem, zdarzenia, jakie napotka w codziennym życiu z ogromną ciekawością oraz zaangażowaniem. Wykazuje się przy tym niebywałym sprytem i pomysłowością.Historia Wandzi to sympatyczna opowieść dla dzieci, która porusza takie ważne tematy jak: zmiana miejsca zamieszkania, nowa szkoła, nowi koledzy. Wandzia w nowej sytuacji radzi sobie świetnie, a jej entuzjastyczne i pogodne podejście do świata jest zachętą dla młodego czytelnika, by do życia podchodzić z radością i zaciekawieniem.

W książce Agnieszki Urbańskiej, mnie, jako rodzica, ujmuje połączenie „starego” stylu pisania, budowania historii, która uczy i bawi z nowoczesnością. Agnieszka Urbańska połączyła piękno historii opartej na pouczającej treści z dzisiejszym stylem życia rodziców i dzieci.

Dodatkowo do każdego rozdziału książki dołączono krótkie zadanie związane z przeczytanym właśnie rozdziałem. Dzięki temu dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności związane z czytaniem ze zrozumieniem.

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka to wartościowa i dostosowana do obecnych realiów propozycja czytelnicza dla dzieci od siódmego roku życia.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości  oraz Wydawnictwu Skrzat za egzemplarz recenzencki książki.
Agnieszka Urbańska – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała między innymi: Opowieści z Kapciuchowa, Zwierzaczki z dzikiej paczki czy O krześle, które dało nogę i inne opowiadania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz