22 lutego 2016

Dziewczyna z rewolwerem - Amy Stewart

Dziewczyna z rewolwerem Amy Stewart to powieść historyczna oparta na faktach. Autorka wydobyła z otchłani zapomnienia postać Constance Kopp. Jednej z pierwszych kobiet piastujących stanowisko zastępcy szeryfa w Stanach Zjednoczonych.

Constance była zwyczajną dziewczyną. Żyła na odludziu, w niemal całkowitej separacji od świata zewnętrznego. W wyniku wypadku swojego powozu i pewnego automobilu, nadepnęła na odcisk Henry’emu Kaufmanowi - człowiekowi o awanturniczym charakterze, który był spadkobiercą pokaźnego majątku.


Amy Stewart przywróciła tę dzielną dziewczynę do życia. Napisała wciągającą historię, która pokazuje odwagę i determinację trzech kobiet. Sióstr, które zmuszone wydarzeniami, muszą wyjść naprzeciw czyhającemu niebezpieczeństwu.

Autorka doskonale oddała atmosferę lat dwudziestych minionego wieku. Sposób postrzegania kobiet ich obowiązki, podejście do życia i świata. Nie wiedzieć dlaczego, Constance była ewenementem. Niepozorna, cicha, ale jak odważna. Jej postawa zadziwiła niejednego mężczyznę tamtego okresu.

Determinacja, odwaga i nieustępliwość sprawiły, że ta postać na stałe zapisała się na kartach historii. Została pierwszym w dziejach Nowego Jorku zastępcą szeryfa.

Stewart dokonała niewielkich ubarwień tej prawdziwej historii. Przyznam jednak, że wzbogaciły one znacznie fabułę książki. Pokazały, jak wielką odwagą musiały wykazać się siostry Kopp, by doprowadzić do skazania Henry’ego Kaufmana.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości za egzemplarz recenzencki książki.Amy Stewart - pisarka i dziennikarka amerykańska. W Polsce wydano trzy książki Stewart: Zbrodnie roślin. Chwast, który zabił matkę Abrahama Lincolna i inne botaniczne okropieństwa, Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty, Dziewczyna z rewolwerem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz