15 lutego 2016

Wojownicy. Ogień i Lód - Erin Hunter

Wojownicy. Ogień i Lód to kontynuacja opowieści o dzielnym kocurze, który z kota domowego przeistacza się w wojownika, wydanej nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń.

W pierwszym tomie jego przygód pt. Ucieczka w dzicz Ogniste Serce przeszedł prawdziwą metamorfozę. W tomie drugim udoskonala on swoje umiejętności. Pokazuje wszystkim członkom klanu, że można na nim polegać w każdej sytuacji. Dzikie koty to stworzenia ceniące sobie lojalność i odwagę. Ogniste Serce pilnie strzeże terytorium swojego klanu i dzielnie walczy z jego wrogami.Dzielny kocur zmaga się także z wątpliwościami i podejrzeniami o zdradę. Niejasne zachowanie niektórych członków klanu wzmaga jego czujność. Ponadto, leży mu na sercu dobro jego najlepszego przyjaciela. Sytuacja z jaką musi zmierzyć się Ogniste Serce jest trudna i niełatwa do rozwiązania, ale ten dzielny kot nie zamierza się poddawać...  

Seria Wojownicy Erin Hunter to ciekawa forma opowieści fantastycznej. Koty poddano tu personifikacji, nadając im cechy i sposób funkcjonowania ludów plemiennych.  Całość jest interesująca i bardziej wciągająca, niż można przypuszczać przed podjęciem lektury.

Książka adresowana jest zarówno do młodzieży jak i do dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wzór do naśladowania, ciekawą fabułę i radość czytania.

Kolejnym ciekawym elementem tej układanki jest osoba autora. Erin Hunter to w rzeczywistości pseudonim artystyczny pań: Victorii Holmes, Cherith Baldry oraz Kate Cary. Po kilku latach działalności do tej trójki dołączyła Tui Sutherland. Wszystkie panie z branżą wydawniczą związane są od lat.  Każda z nich napisała kilka własnych powieści. Razem wydały kilkanaście książek, a cykl Wojownicy to dopiero przedsmak ich twórczości dla polskiego czytelnika.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości za egzemplarz recenzencki książki.
Erin Hunter – pseudonim czterech pisarek: Victorii Holmes, Cherith Baldry oraz Kate Cary i Tui Sutherland.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz