25 lutego 2016

Plagiat - Maurycy Nowakowski

Plagiat autorstwa Maurycego Nowakowskiego to świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller, którego akcja toczy się współcześnie. To także obraz brudnego i zakłamanego świata, którym rządzi pieniądz.

Podczas marszu studentów dochodzi do starcia żaków z bojówkarzami reprezentującymi pewną organizację nacjonalistyczną. W trakcie zajścia ginie para studentów, która współtworzyła to wydarzenie. Policja uznaje, że to tylko wybryk nieobliczalnych bojówkarzy, którzy chcieli jedynie doprowadzić do krwawych zamieszek podczas pokojowej manifestacji.Inne zdanie w tej sprawie ma Marcin Faron, młody i ambitny dziennikarz, pracujący w niszowej gazecie we Wrocławiu. Na co dzień zajmujący się głównie sprawami związanymi z kulturą. Jednak jego dziennikarska intuicja podpowiada mu, że za śmiercią pary studentów kryje się coś więcej.

Przeciw jego dziennikarskiemu śledztwu są jego przełożeni i współpracownicy. Młody dziennikarz nie zamierza jednak odpuszczać. Kręci się wokół sprawy, rodzin ofiar i powiązanych z nimi ludzi. Natrafia na nieposkładaną układankę dziwnych zdarzeń, która prowadzi go na niebezpieczną ścieżkę. Cokolwiek zrobi Marcin Faron i tak nadepnie komuś na odcisk.

Mimo gróźb dziennikarz drąży temat, jednocześnie zdobywając ważne doświadczenie dziennikarskie na przyszłość. Jego śledztwo zaprowadzi go w nieoczekiwane miejsce, z którego może już nie wyjść żywy.

Maurycy Nowakowski napisał thriller trzymający w napięciu, pełen zagadek i pułapek. To jednocześnie obraz współczesnej Polski bez fikcji i upiększeń. W świecie Plagiatu słabsi giną, nikt nie ma do końca czystego sumienia, i każdy każdemu coś zawdzięcza.

Plagiat to kawałek doskonałej lektury na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że ta książka to nie koniec przygód autora z historiami typu thriller.Bardzo dziękuję Wydawnictwom Videograf SA za egzemplarz książki do recenzji.

Maurycy Nowakowski – pisarz i dziennikarz autor biografii: Petera Gabriela, Phila Collinsa. Napisał książki na temat zespołu Genesis i Steve'a Hacketta. W 2013 roku została wydana jego powieść o korupcji w piłce nożnej - Okrągły przekręt.

6 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę, że opinia jest aż tak pozytywna. Zamierzam przeczytać tę książkę w najbliższych tygodniach. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny artykuł ale pobierz sobie program antyplagiatowy ze strony www.antyplagiat.net bo widziałem że ktoś kopiuje twoje teksty

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny artykuł ale pobierz sobie program antyplagiatowy ze strony www.antyplagiat.net bo widziałem że ktoś kopiuje twoje teksty

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny artykuł ale pobierz sobie program antyplagiatowy ze strony www.antyplagiat.net bo widziałem że ktoś kopiuje twoje teksty

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny artykuł ale pobierz sobie program antyplagiatowy ze strony www.antyplagiat.net bo widziałem że ktoś kopiuje twoje teksty

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny artykuł ale pobierz sobie program antyplagiatowy ze strony www.antyplagiat.net bo widziałem że ktoś kopiuje twoje teksty

  OdpowiedzUsuń