19 lutego 2016

Marcelina i Pamięć Przodków - Izabela Skorupka

źródło: Axis Mundi
Marcelina i Pamięć Przodków to nowa, interesująca propozycja dla młodszej młodzieży i wprawnie czytających starszych dzieci.

Marcelina to ciekawa świata, przebojowa i odrobinę przekorna dziewczynka, która przekonuje się, że stara legenda, krążąca w rodzinnych opowieściach jest prawdą, a co najważniejsze staje się udziałem samej Marceliny. Dziewczynka trafia do nieznanego sobie, tajemniczego Bezczasu i spotyka tam nieznane sobie osoby o…tym samym nazwisku. Tymczasem, w domu Marceliny rodzina rozpaczliwie próbuje ją odnaleźć.

Izabela Skorupka stworzyła barwną, niezwykle dobrze napisaną historię, która wciąga czytelnika w świat magii, świat fascynujących zdarzeń i intrygujących bohaterów. Pod płaszczykiem fantastyczno-przygodowej opowieści autorka ukryła historię z ważnym przesłaniem.

Przygody jedenastolatki są opowieścią, która wciąga bez reszty. Ma tez walory edukacyjne. Opowiada o miłości do książek, wadze kontaktów rodzinnych. Miedzy wierszami pokazuje, że zainteresowanie genealogią i historią rodziny jest nie tylko ważne, ale i bardzo ciekawe oraz zajmujące.

Każdy z bohaterów Marceliny i Pamięci Przodków to osobowość warta naszej uwagi i zainteresowania. Wszyscy, nawet ci o czarnych charakterach, są niebywale inteligentnymi i elokwentnymi erudytami.  

Z tej lektury bije zaraźliwa miłość do czytania, zdobywania wiedzy, czerpania wszystkiego, co najlepsze z literatury. A wszystko to, ujęte jest pięknym językiem, który pozwala nam zapomnieć o otaczającym nas świecie, by podążać krok w krok za Marceliną.


Recenzję tomu 2 Marcelina i Twierdza Wspomnień  znajdziesz tu.Bardzo dziękuję Wydawnictwu  Axis Mundi za egzemplarz książki do recenzji.
Izabela Skorupka – z wykształcenia antropolog kultury i dekorator wnętrz.  Autorka piosenek, opowiadań i wierszy dla dzieci. Prowadzi teatrzyk dla dzieci. Marcelina i Pamięć Przodków to jej pierwsza powieść.

3 komentarze: