Przejdź do głównej zawartości

Czytanie z kości - Jakub Szamałek

Czytanie z kości to intrygujący kryminał, którego akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych.

Dwutorowo, poznajemy współczesną historię młodej pani archeolog, która nie szczędzi wysiłków, by zainteresować ludzi nauki swoim naukowym odkryciem oraz dzieje życia Leocharesa, który na zlecenie ma odkryć, kto zabił etruskiego króla.



Dwie historie, dwa śledztwa, kompletnie inne rzeczywistości. Historie świetnie napisane. Kiedy je poznajemy, gubimy się w domysłach. 

Leochares, jego poczynania i otoczenie wciągają nas w starożytny świat, który, dzięki świetnym, plastycznym opisom, jesteśmy sobie w stanie wyobrazić ze szczegółami, bez zamykania oczu. Leochares jest na tropie zabójcy, czy jemu samemu uda się wyjść z niebezpiecznej sytuacji bez szwanku?

Inga, to odzwierciedlenie ambitnego, młodego polskiego emigranta. Historia jej badań jest równie interesująca, co śledztwo Leocharesa. Z jej punktu widzenia poznajemy ekscytację, jaka towarzyszy archeologom w ich pracy badawczej.

Dwie historie, dwa światy. Czy coś je łączy? Przekonajcie się sami!




Jakub Szamałek – pisarz młodego pokolenia, z wykształcenia archeolog.


Komentarze

  1. O tej powieści już trochę czytałam i intrygują mnie wątki archeologiczne. Kiedyś z chęcią przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.