24 czerwca 2016

Jedenastka Kłapząba - Eduard Bass

Jedenastka Kłapząba to kultowa czeska pozycja czytelnicza, która niedawno ukazała się na polskim rynku, nakładem wydawnictwa Stara Szkoła.

Historia Kłapząba i jego synów, którzy z miłości do piłki nożnej zadziwili świat, to ponadczasowa opowieść o marzeniach, odwadze i prawości, która, mimo upływu lat, nigdy nie straci na wartości.


Dzięki temu, że ma ona formę przypowieści, czy też bajki, jest zrozumiała, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Autor zawarł w niej uniwersalne prawdy o życiu i dążeniu do upragnionego celu. Jego bohaterowie niesieni bezgraniczną miłością do sportu, osiągają swoje cele, dzięki wpojonej im pracowitości i uczciwości.

Myślę, że Jedenastka Kłapząba skradnie serca nie tylko małych, ale i dużych. Młodszych nauczy, że walka o marzenia poprzez ciężką i uczciwą pracę prowadzi na szczyt. A jeśli, coś naprawdę się kocha, to nigdy nie przestaniemy tego robić, choćby nam się przez chwilę zdawało, że chcemy zboczyć z obranej wcześniej drogi. Zaś dorosłym, przypomni o wadze marzeń, i o tym, jak istotne jest dla nas, dorosłych, nigdy nie przestawać śnic o tym, czego pragniemy.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Stara Szkoła za egzemplarz książki do recenzji.
Eduard Bass – czeski pisarz, konferansjer, piosenkarz, aktor. 

2 komentarze:

  1. Jak mój Jaś będzie nieco starszy, to może zechce poznać tę historię. :)

    OdpowiedzUsuń