24 lipca 2016

Cztery strony miłości - Joanna Sykat

źródło: Replika
Miłość to najbardziej kapryśne uczucie, jakiego może doświadczyć człowiek. W miłości nic nie jest pewne i przesądzone. Miłość przypomina jazdę kolejką górską bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 Zgodzicie się?


O tym, że miłość to uczucie o wielu wymiarach i kształtach, często zbliżone swoją temperaturą nawet do nienawiści, pisze w swojej najnowszej powieści Joanna Sykat.

Cztery strony miłości to historia uczucia, które nagle przeistacza się w coś bliżej nieokreślonego. Nosi znamiona braku troski, czy też nienawiści, gniewu i pretensji. 

Główną bohaterką książki jest Łucja - kobieta o naturze marzycielki. Osoba delikatna, która pragnie wsparcia i bezwarunkowej miłości. Życie Łucji komplikuje fakt, ze jej małżeństwo i wydawałoby się porozumienie dusz, jakie łączyło ją z mężem, odeszło w niebyt.

Joanna Sykat, poprzez swoją bohaterkę, opisuje skomplikowaną naturę człowiek. Pisze o tym, że nawet miłość ewoluuje, zmienia się i nie jest nam dana raz na zawsze. O miłość trzeba walczyć - szczerością, rozmową, kompromisem i tolerancją na wady drugiego człowieka.Bardzo dziękuje patronowi medialnemu książki - Przegląd Czytelniczy oraz Wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.

Joanna Sykat- autorka książek dla kobiet.

2 komentarze: