28 lipca 2016

Do zobaczenia następnym razem - Rose Lagercrantz

źródło: Wydawnictwo Zakamarki
Seria książek o małej Duni, dziewczynce mądrej, bystrej i sprytnej, to jedna z moich ulubionych szwedzkich historii dla dzieci. Cenię ją nie tylko za dobrze napisaną fabułę, ale i za wielką mądrość przekazu.

Te historie, to idealnie skonstruowane fabuły dla dzieci powyżej szóstego roku życia, które potrafią już samodzielnie czytać.


Tym razem, Dunia idzie do drugiej klasy szkoły podstawowej i na wycieczce do Skansenu spotyka swoją nieco szaloną przyjaciółkę Fridę. Dziewczęta wspólnie przeżywają w Skansenie przygodę. Czy nie stanie się im nic złego?

Na dodatek w domu u dziewczynki wiele się dzieje. Pojawia się Wera, która raczej nie jest mile widziana w domu przez Dunię, choć kobieta bardzo się stara, by zdobyć zaufanie i przyjaźń Duni

Do zobaczenia następnym razem, jak i pozostałe części przygód tej niesfornej dziewczynki to mądre, wyważone historie oswajające dzieci z ich własnymi uczuciami, jakie odczuwają podczas codziennej egzystencji. Pojawiają się motywy: samotności, śmierci, braku zrozumienia, czy zwykłego szkolnego dokuczania.

Dzieci, czytając książkę, nie tylko pokochają Dunię, ale też przyswoją sobie skomplikowany świat uczuć i emocji.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.
Rose Lagercrantz - szwedzka pisarka. Autorka popularnej na całym świecie serii książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz