7 lipca 2016

Raz na zawsze - Andreas Pflüger

Raz na zawsze to thriller autorstwa Andreasa Pflügera, który właśnie ukazał się w Polsce, nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Główną bohaterką jest Jenny Aaron policjantka jednostki specjalnej, która w wyniku obrażeń odniesionych podczas nieudanej akcji, staje się osobą niewidomą. Po kilku latach od wypadku policjantce udało się rozpocząć życie na nowo. Nauczyła się żyć i sprawnie funkcjonować jako osoba niewidoma.


O przeszłości jednak nie da się zapomnieć. Aresztowany przez Aaron, przed kilku laty, seryjny morderca ponownie dokonuje morderstwa, a śledczy prowadzący śledztwo nie mogą się z podejrzanym porozumieć, ponieważ ten domaga się właśnie rozmowy z Aaron. Stanowczo twierdzi, że tylko przed nią złoży zeznania. Chcąc nie chcąc, kobieta musi powrócić do przeszłości, tylko czy jest jeszcze tą Jenny sprzed wypadku?

Andreas Pflüger napisał thriller trzymając w niepewności i napięciu. Mimo swojej obszerności- jest on fabularnie spójny, a akcja nie zwalnia tempa. Ponadto, autorowi udało się dobrze wpleść w tę historię wszelkie aspekty związane z życiem i funkcjonowaniem w społeczeństwie osoby niewidomej.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Otwarte za egzemplarz książki do recenzji.
Andreas Pflüger – niemiecki scenarzysta i autor książek z gatunku sensacja i thriller.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz