8 listopada 2016

Dom czwarty - Katarzyna Pużyńska

źródło: Prószyński i S-ka
Każde śledztwo prowadzone przez policjantów z Lipowa oznacza dla mnie cienie pod oczami i stan totalnego zmęczenia. Znużenie?

Ależ skąd! Po raz siódmy już sięgnęłam po kolejną książkę Katarzyny Puzyńskiej z ogromną ekscytacją i zaciekawieniem.


Tym razem zapowiadało się niezwykle emocjonująco i tajemniczo. Lipowscy policjanci poszukują swojej koleżanki po fachu – Klementyny Kopp, która udała się w swoje rodzinne strony i przepada bez wieści. Czy to możliwe, że ktoś okazał się sprytniejszy od tak barwnej i inteligentnej postaci?

Tajemnice i sekrety piętrzą się w niebywale szybkim tempie. Rodzinne strony Klementyny kryją niejeden mroczny sekret, a tamtejsza ludność, wraz z rodziną Klementyny, niespecjalnie mają ochotę na rozmowy z policją.

W Domu czwartym Katarzyna Puzyńska w pełni wykorzystała swoje psychologiczne wykształcenie. Śledztwo w dużej mierze opiera się właśnie na psychologii, wszelkich traumach i emocjach bohaterów, uwikłanych w specyficzne i niejednokrotnie tragiczne zdarzenia z przeszłości.

Po raz kolejny widać, że autorka stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. Jej książki są jeszcze bardziej śmiałe fabularmie. Mają coraz głębszy i mocniejszy przekaz skierowany do czytelnika. W tej chwili, saga o Lipowie nie jest tylko i wyłącznie wielotomową opowiećią o zbrodni. Pytanie "kto zabił?" staje się pytaniem o drugorzędnym znaczeniu.


Pozostałe tomy znajdziesz tu.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i Ska za egzemplarz ksiązki do recenzji.
Katarzyna Puzyńska- z wykształcenia jest psychologiem a z zamiłowania pisarką. Autorka serii kryminalnej Lipowo.

2 komentarze:

  1. Czytałam jedną powieść autorki i była fenomenalna. Mam nadzieję, że upoluję kolejne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli masz ebook to poluj na wersje elektroniczne, mozna je kupić w fajnych cenach. Na przykład na : https://www.facebook.com/ksiazkiwpromocji/

      Usuń