23 listopada 2016

Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi - Jakub Skworz, Przemysław Liput

Publikacja Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi powstała z myślą o kreowaniu edukacji prawnej skierowanej do najmłodszych czytelników. 

źródło: PmQ sp. z o.o
Książeczkę stworzoną przez Jakuba Skworza i Przemysława Liputa mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam na blogu.

Jest to historia Oskara, który marzy o konsoli do gier. Jednak przez problemy finansowe rodzice odmawiają spełnienie marzenia syna.

W tradycyjną historię o dziecięcych marzeniach zostały wplecione istotne kwestie dotyczące zakupu towarów oraz praw konsumenta. Zapytacie: po co? Po to, by pomóc nam chronić nasze dzieci, a może nawet nas samych, przed pułapkami jakie kryją się pod płaszczykiem promocji, pożyczek i tym podobnych rzeczy.

Oprócz edukacyjnego przekazu, w książce znajdują się dodatkowo objaśnienia takich pojęć, jak prawnik, komornik czy rata. Pozwala to dziecku nie tylko zrozumieć, jak działa sprzedaż w ogóle, ale też uzmysłowić sobie w jaki sposób bezpiecznie wydawać pieniądze i poruszać się w charakterze konsumenta. Nie zapomniano wspomnieć jakie mamy prawa i jak możemy się bronić przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Dla mnie świetna i ważna książka dla dzieci w wieku osiem plus. Uczy i jednocześnie pozwala identyfikować się z głównym bohaterem.Bardzo dziękuję Wydawcy  PmQ sp. z o.o. za egzemplarz książki do recenzji.

Książkę KUPISZ TU.Jakuba Skworz- autor bajek dla dzieci
Przemysław Liput - ilustrator

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz