22 listopada 2016

Marcelina i Twierdza Wspomnień - Izabela Skorupka

źródło: Wydawnictwo Axis Mundi
Po raz kolejny przekonałam się, że literatura skierowana do dzieci i młodzieży, wydawana w naszym kraju, ma się doskonale.

Kilka miesięcy temu poznałam Marcelinę. Rezolutną, zakochaną w książkach i przygodach jedenastolatkę. Jej perypetie opisane w książce Marcelina i Pamięć Przodków była dla mnie świetną lekturą.Po kilku miesiącach spotkałyśmy się znowu. I ponownie przepadłam na długie godziny w historii o Marcelinie i tajemniczym Bezczasie.

Pisząc kontynuację przygód dziewczynki, autorka - Izabela Skorupka, nie zawiodła. Czytając książkę czułam, że przemyślała sobie każdy wątek, a nawet słowo. W pełnej magii opowieści, zawarła wszystkie najważniejsze przekazy, z jakimi powinno spotykać się dziecko zbliżone wiekiem do Marceliny.  I tak, w mądrych słowach, dzieci czytają o walce dobra ze złem czy prawdziwej miłości do bliskich nam ludzi.

Książka niesamowicie wciąga. Marcelina staje przed nowymi wyzwaniami. Nowe postaci, pojawiające się w książce, są szalenie intrygujące. Dzieci czytające książkę z pewnością nie będą się nudzić. Nie tylko dlatego, że to świetna lektura, ale też dlatego, że pokochają książki. Tak mocno jak główna bohaterka.

Marcelina i Twierdza Wspomnień to napisana z fantazją i wielką starannością książka dla starszych dzieci, która na długo zapadnie im w pamięć, a oczekiwanie na ewentualne kolejne tomy będzie dla nich naprawdę trudne do zniesienia.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Axis Mundi,za egzemplarz książki do recenzji.
Izabela Skorupka – z wykształcenia antropolog kultury i dekorator wnętrz.  Autorka piosenek, opowiadań i wierszy dla dzieci. Prowadzi teatrzyk dla dzieci. Marcelina i Pamięć Przodków to jej pierwsza powieść.

2 komentarze: